içinde

Pundi X Türkiye İlk Kriptopara Bayisini Hayata Geçirdi

‘Türkiye kriptopara alanında hem Avrupa’nın hem de dünyanın önde gelen pazarlarından biri olmaya devam ediyor. Global şirketlerin Türkiye’ye ilgisi de artıyor. Pundi X Türkiye’ye ilgi duyan şirketlerden birisi. Mevcut gelirlerini arttırmak veya yeni gelir seçenekleri oluşturmak isteyenlere kriptopara alım-satım ofisi kurması yolunda öncülük ediyor.

Türkiye pazarına giriş yapan Pundi X, ilk şubesini İstanbul Sirkeci’de açtı. Onun dışında ise 100 kadar şubesini İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasına açmayı planlıyor. XPOS cihazları sayesinde 30 saniyede kriptopara alım satım olanağı sunan Pundi X büyümeyi hedefliyor. Kendi kriptopara alım satım ofisini kurmak isteyen girişimciler Pundi X’ten bayilik alabilecekler. Bayilik almak isteyen girişimcilere Pundi X, tüm gerekli teknolojik altyapıyı verecek. Bu bayilikler aynı döviz büroları gibi işlem görecek.

Pundi X

Kriptopara bayisi olmak isteyen girişimciler pundixturkiye.com internet sitesinden bayilik başvurusunda bulunabilecekler. Girişimciler 1500 dolardan başlayan 4 bayilik seçneğinden dilediklerine başvurabilecekler.  Şirketin Türkiye Resmi Distribütörü OVO Dijital Servisler A.Ş.’nin Genel Müdürü Hakan Akyüz Pundi X’in yaklaşık 1 yıldır bu konuda çalışmalar yaptığını açıkladı. İlk başlarda Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi popüler olan kriptoparalarla işlem yapılabilecek.

Pundi X Yönetmeliğe Uygun

Aynı zamanda Pundi X’in , 16 Nisan 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğe de uygun olacağı belirtildi. Pundi X’in Türkiye bayisi bayisi ziyaret edilerek 5 TL gibi küçük miktarlarla dahi kriptopara alım işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün Sakin Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Reel Piyasalar Kriptopara Piyasalarını Nasıl Etkiler ?