içinde , ,

Puma, NFT Koleksiyonu için Bir Metaverse Platformu Oluşturdu!

Alman spor markası Puma, sınırlı sayıda üretilen spor ayakkabı NFT’lerinin bir koleksiyonunu sergilemek için Black Station adlı metaverse projesini hayata geçirdi.

Puma Black Station, markanın geleceğini deneyimlemek için sürükleyici ve etkileşimli bir yer olarak tasarlandı. Boş ve sürekli gelişen bir 3D tuval olan Black Station, tüketicileri gelecek yıl ve sonrasında ortaya çıkan çeşitli Web3 aktivasyonlarına bağlayarak ziyaretler için dinamik bir hedef haline gelecek.

Deneyim, ziyaretçilerin üç ayrı portalla hiperrealistik bir dijital lobi alanına girmeleriyle başlıyor. 7 Eylül’den itibaren erişilebilen ilk iki portal; Puma’nın son NFT Nitropass mint’iyle bağlantılı, daha önce hiç görülmemiş Nitro NFRNO ve Nitro Fastroid spor ayakkabılarını tanıtacak.

Black Station’ın üçüncü portalı, dijital NYFW metaverse defilesine giriş olarak işlev görecek. Ziyaretçiler, point cloud efektleriyle soyutlanan etkileşimli bir alana dalmış olacaklar. Ziyaretçiler koleksiyon parçalarıyla etkileşime girebilecek ve gösterinin dijital uyarlamasıyla yolculuk yapabilecekler.

NFT

Söz konusu token’lar, firmanın New York Moda Haftası sırasında sergileyeceği “Futrograde” koleksiyonunun bir parçası. Puma tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre bu NFT’lerin sahipleri onları istedikleri zaman fiziksel spor ayakkabılar için kullanabilecekler.

Black Station projesi, dijital koleksiyonları piyasaya süren en yeni spor giyim markası olduğu için Puma’yı diğer spor devi Adidas ile aynı seviyeye getiriyor. Puma’nın Marka Sorumlusu Adam Petrick, basın açıklamasında şunları söyledi:

Yirmi yıl önce Black Station, modadaki en yenilikçi tasarımlarımız için Puma’nın evi sayılırdı […] Ürün tasarımı ve dijital bakış açısından zorladığımız sınırlar göz önüne alındığında, Black Station’ı; moda, spor performansı, mirasımız ve yenilikçilikte dijital keşif için geliştirilmiş bir portal haline getirmeyi uygun bulduk.

Puma’nın Futrograde koleksiyonu, “phygitals” olarak bilinen dijital varlıklara bağlı fiziksel ürünleri piyasaya süren giyim ve lüks markalar arasındaki en güncel trendleri takip ediyor. Benzer bir yol izleyen diğer popüler markalar arasında Prada, Tommy Hilfiger ve Ester Lauder gibi lüks markalar da yer alıyor.

Ziyaretçiler Puma’nın Black Station deneyimine blackstation.puma.com adresinden ulaşabilirler. Sitede sınırlı sayıda NFT ve birçok özel spor ayakkabılar var. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için Puma’nın resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Kamuya Açık İlk Merkeziyetsiz Protokol: Hedera (HBAR) Nedir?

Üstad Splinter’ın Eylül Ayı Piyasa Analizi