in

Proton Kucoin’de Listeleniyor: $XPR Nedir?

Proton

Proton 24 Ağustos 2021 (Yarın) TSİ 07.00 itibariyle Kucoin’de listeleniyor. Kullanıcılar XPR/USDT ve XPR/BTC işlem çiftlerinden ticaretlerini gerçekleştirebilecekler. Öte yandan para çekme işlemleri ise bir sonraki gün yani 25 Ağustos 2021’de TSİ 13.00’ten itibaren yapılabilecek.

Proton ($XPR) Nedir?

2020’de piyasaya sürülen Proton, son kullanıcılar için gas ücreti olmadan hızlı ve uygun fiyatlı işlemlere izin veren bir blokzinciri ağı olarak öne çıkıyor. Proton blokzinciri, kitlesel pazar uygulamaları düşünülerek tasarlanmıştır. XPR, holder’larının stake yapabilmesine, bununla beraber Proton blokzincirinin blok üreticilerine oy vermesine de olanak tanıyan yönetişim tokenidir.

Geliştiriciler ve işletmeler, Proton blokzincirini kendi dApp’lerinde ve projelerinde kullanmak için XPR satın alabilir. Ek olarak, NFT’leri basarken, kaynakları satın alırken ve diğer işlevlerde kullanılan XPR’nin bir kısmı yakılarak XPR tokeni için deflasyonist bir yol oluşturulur.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

PayPal

PayPal, İngiltere’de Kripto Varlık Alım-Satım İşlemini Başlatacak

Kusama Bir Sonraki Açık Artırmalara Hazırlanıyor