in ,

Proof Of Humanity Nedir?

Proof of Humanity, zincir üzerindeki insan faaliyetini doğrulamanın bir yoludur. Bu yolun, botları doğru ve kapsamlı bir şekilde engelleyen ilk araç olduğuna inanılıyor.

Human Protokol Vakfı, hCaptcha’yı dApp’ler için Metamask API ile entegre ederek bunu başardı ve bot engelleme teknolojisini, teknolojiden yararlanmak isteyenler için hazır hale getirdi. Human Protocol resmi web sitesi üzerinden paylaştığı bir gönderide, kullanıcıların Proof of Humanity özellikli uygulamalara katılım sağlayabilmesi için bir kılavuz yayımladı. Bizler de bu kılavuzu sizler için liste haline getirdik. 

  • Bir sonraki adım olarak indirilen dosyayı açın. Ve tarayıcınız için uzantılar sayfasını ziyaret edin. Sağ üstteki “developer mode” butonuna tıklayıp hemen ardından “load unpacked” butonuna basın. 

  • Metamask uzantısı için açılmış klasörü seçin. Sonraki adım olarak açılan sayfada kaydınızı oluşturun ve Metamask hesabınızı içe aktarın. Demo uygulaması yalnızca Kovan Testnet üzerinde çalışıyor, bu yüzden bu zinciri seçtiğinizden emin olmalısınız. Testnet ile etkileşim kurabilmek için Kovan ağında Test Ether’e ihtiyacınız olacak. “https://faucet.kovan.network/“ adresi üzerinden test tokenlerinizi talep edebilirsiniz fakat Github hesabına ihtiyacınız olacak. Sonrasında KETH adresinizi girerek, kullanmanız için bir miktar test Ether talep edebilirsiniz. 

  • Demo oylamasına katılmaya çalıştığınızda, Metamask uzantınızı bir hCaptcha penceresi açacaktır. CAPTCHA’yı çözün, oyunuz işleme alınacaktır.

Proje bu kılavuz ile, Proof of Humanity’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara göstermeyi amaçlamaktadır. Proof of Human demo uygulama aşamasında şu özellikleri içerir:

  • Botların kıtlık yaratmak ve böylece fiyatı manipüle etmek için tokenleri tuttuğu DeFi havuzlarının güvenliğini sağlamak
  • Botların bir işlemde daha yüksek gas fiyatı teklifleri verebilmesi nedeniyle Ethereum’da ortaya çıkan önden çalışma maliyetini artırmak. Madenciler, bloğu oluştururken botların işlemlerini diğer işlemlerin önüne koymaya teşvik edilir. 
  • Botların oylama sonuçlarını etkileyebildiği yönetişim uygulamalarında botların oy kullanmasını engellemek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Testnet

Namada Testnet’ini Duyurdu

Gala Games (GALA) Nedir? Nasıl Alınır?