Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Merkeziyetsizlik, Blockchain Bir Devrim

Özgür Demirtaş

Prof. Dr. Özgür Demirtaş bugün akşam kriptopara piyasasıyla ilgilenenler ve blokzinciri meraklıları için yeni bir tweet paylaşımı yaptı.

Twitter’dan okumak isteyenler için tweet bağlantısını buraya ekliyorum.

1) Merkeziyetsizlik olağanüstü bir kavram. Blockchain bu anlamda bir devrim. Bazı ünlü matematikçiler ise bunu anlamamakta ısrar ediyor. Kripto varlıkları temel değerlerinin sıfır olması yönünden vuruyorlar. İki temel hataları var:

2) Birincisi: Tüm kripto paraların temel değeri finansal olarak sıfır değil. Bazı kripto projeleri coin başına NAKİT AKIŞI üretebiliyor. İkincisi: Temel değerinin sıfır olması Piyasa değerinin sıfır olmasını gerektirmiyor. Dünya’da Temel değeri sıfır olan bir çok ++

3) ürün ve obje { Sanat eserleri (örneğin: Duvara Bantlanmış Muz), Nadir bulunan objeler (Kullanım alanı olmayan türde Göktaşı, Tarihi bir kimsenin kıyafeti vs vs vs) } piyasa değeri taşıyor. Matematikçilerin burada ters görüş bildirmelerinin nedeni TEORİ de sıkışmaları.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

19 Ağustos 2021 Tarihli Ethereum, Solana ve Avalanche Fiyat Analizi

Üstad Splinter

Tecrübeli Analist Üstad Splinter ile Temel Analiz Soru Cevap Etkinliği