in , ,

Private Yatırımcı Olma Fırsatı: Kickpad Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

KoinSaati Akademi’de bugün Kickstarter IDO katılımı için standart bir Pool’a nasıl katılabileceğinize dair yazımızla karşınızdayız.

Standart bir IDO Pool’una Nasıl Katılınır? Standart bir IDO’ya katılmak için, katılmak istediğiniz Coin Pool’unu seçerek başlayın. Şu an için proje yeni olduğundan ancak ‘Orakuru’ Pool’unu göreceksiniz. Ardından aşağıdaki adımları izleyin:

Kickpad

Katılmak istediğiniz IDO Pool’u seçtikten sonra:

  1. https://thekickpad.com/ adresinden KickPad dApp’ine giriş yapın
  2. Bilgisayarda iseniz BSC Ağı kurulmuş Metamask’ı (bu yazımızda anlattık) bağlayın. Mobilde kullandığınız SafePal, TokenPocket veya Trust Wallet gibi cüzdanların ‘dApps’ sekmesinden de yukarıdaki adrese girebilirsiniz. Coinbase Wallet, Metamask Mobile, MEW, Crypto.com Wallet gibi ERC20 ağı üzerinden çalışan Wallet’lar ile giremezsiniz. 
  3. Üst menüden Staking seçeneğini tıklayın. Daha sonra aşağıda görüntüsü paylaşılan ekranda ‘KPAD’ yazan alana en az 1000 adet olacak şekilde bir sayı girin veya cüzdanınızdaki tüm tutarı kilitlemek için ‘Use Max’ seçeneğini tıklayın. Daha sonra ‘Approve’ butonuna basın ve stake işlemini onaylayın. 1-2 Dolar bir fee alınacak. (Bu adım sadece private yatırımcı olmak isteyenleri ilgilendirir, public yatırımcı olmak isteyenler KickPad’lerini cüzdanda tutup stakelemeksizin bir sonraki maddeye geçebilirler.)
  4. IDO günü geldiğinde siteye yeniden girerek üst menüden ‘Pools’ seçeneğini tıklayın. ‘Ongoing’ yazan kısımda mevcut Pool’lar listelenecek.
  5. Token satın almak için ne kadar BNB harcamak istediğinizi girin ve katıl düğmesini tıklayın.
  6. Açılır pencerede, Metamask Cüzdanınızdaki “İşlemi Onayla” seçeneğine tıklayın.
  7. Onaylandıktan sonra (beklemeniz gerekebilir), tokenlarınızı talep etmeden önce Token Pool süresinin bitmesini beklemeniz yeterlidir.

KickPad (KPAD) Token ile Nasıl Private Yatırımcı Olurum?

KickPad Token ($KPAD) sahibiyseniz ve private yatırımcı pool’una katılmak istiyorsanız, bu kolay adımları uyguladığınızdan emin olmanız yeterlidir.

  1. Staking platformunda en az 1.000 adet $KPAD Token tuttuğunuzdan emin olun.
  2. Projelerin duyurularını takip edin. Kimi projede daha çok stake edene değişik fırsatlar tanınabilir.
  3. Kilitlediğiniz tokenların 3 gün süreyle çekilemeyeceğini unutmayın.

Kickpad

Public Yatırımcı Nasıl Olunabilir?

Public yatırımcı olabilmek için $KPAD stake etmeniz gerekmemektedir. ‘Snapshot’ anında cüzdanınızda 1000 veya daha fazla $KPAD olması yeterlidir. Bu gibi platformlarda hype olduğunu ve satış anında pek çok insanın bu satışlara katılmaya çalışacağını unutmayın. Pool açıldığı anda ekran başında, cüzdanı bağlamış şekilde hazır olmanız katılım şansınızı arttıracaktır. Pool süresi sona erdiğinde coinlerinizi talep edebilirsiniz. Kazandığınız coini talep etmek için lütfen Pool’lara gidin ve katıldığınız Pool’dan coinlerinizi “claim” seçeneğine tıklayarak, kendi hesabınıza cüzdanınıza çekebilirsiniz.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

lupo.eth tarafından yazıldı.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bitcoin, Ethereum Ve DeFi: Bu Hafta Kripto Para Piyasalarına Ne Oldu?

Fork, Teknoloji, Blockchain

Fork (Çatallanma) Nedir?