in , , ,

Premier League, Sorare ile NFT Anlaşması İmzaladı

Sorare, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz ve her hafta ödüller kazanabileceğiniz küresel bir fantezi futbol oyunudur. Block zinciri tabanlı fantezi kart oyunu Sorare, dünyanın en çok izlenen futbol ligi olan İngiltere Premier Ligi ile NFT anlaşması yaptığını duyurdu.

Bu anlaşma sonrasında EPL’nin 20 futbol kulübünden oyunculara dayalı kartlar yayınlayacak. Bunlar, lige özgü yarışmalar ve maaş sınırı modu gibi yeni oyun özellikleriyle birlikte piyasaya sürülecek.

Premier Lig CEO’su Richard Masters, Sorare’nin dijital kartları ve yenilikçi çevrimiçi oyununa dair açıklamalarda bulundu. “Taraftarların favori takımlarını ve oyuncularını takip etme biçimleri gelişiyor ve Premier Lig her zaman taraftarlarla etkileşim kurmanın yollarını arıyor.” dedi.

Sorare

2018’de piyasaya sürülen Sorare’nin 50 farklı ligde 300’e yakın futbol kulübüyle anlaşması bulunuyor. Bunlar arasında İtalya’nın Serie A’sı, İspanya’nın La Liga’sı, Almanya’nın Bundesliga’sı ve ABD’nin MLS’si gibi en iyi isimler yer alıyor.

Bununla birlikte Sorare, 2022 Dünya Kupasında kendi oyununun ücretsiz bir sürümünü başlatmak için FIFA ile ortaklık kurmuştu. Ortaklık sırasında 585.000’den fazla taraftar Sorare’ye kaydoldu.
Sorare farklı spor dallarına genişledi. Şirket, NBA ve MLB ile anlaşmalar imzalayarak Sorare’nin futbol, basketbol ve beyzbol hayranlarına ulaşmasını sağladı.

Tüm bu gelişmelerin ardından bu anlaşma, NFT ve blok zinciri ortaklıklarının 2023’te 2022’den çok farklı bir şekilde değerlendirileceğine işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

DAO Maker Yıldönümü Kampanyasını Duyurdu!

Dogecoin

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin Kabul Etme Teklifini Değerlendiriyor