içinde

Premier League Kripto ve NFT Ticari Marka Kaydı Oluşturdu

Dünyanın en popüler futbol liglerinden biri olan Premier League, ABD’de kripto para ve NFT olmak üzere iki ticari marka başvurusunda bulundu. Futbol ve kipto para tutkunları için heycan verici bir haber.

Başvurular geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunuldu.

Ticari marka avukatı Michael Kondoudis’in konu hakkındaki tweet’i:

Mike Koundoudis:

“Premier League bir milyardan fazla insan tarafından düzenli olarak izleniyor, bu nedenle markaya verilen değer önemli. Bu başvurular, sanal ve kripto unsurları içeren günümüz ekonomisinde ve metaverse’in sanal ekonomisinde markayı korumak için mantıklı bir adım.”

Mike Koundoudis’e göre, bu değişim, kript ve metaverse sektörü gelişmeye devam ederken spor markalarının metaverse’te korunmaya ihtiyacı var.

Yapılan marka başvurusu hakkında Premier League’in NFT’ler, kripto para birimleri, token’lar, dijital koleksiyonlar, dijital kartlar, dijital sanat, kripto ticareti, sanal ayakkabı, giyim, şapka ve spor giyim gibi diğer sektörlere adım atma niyetinde olduğu algılanabilir.

Kripto para birimlerine ve NFT’lere olan talep, piyasadaki olumsuz havaya rağmen artmaya devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ripple

Ripple, Lunu ile Ortaklığını Duyurdu!

TrustFi Haftalık Raporu: 30 Mayıs – 5 Haziran