Potansiyeli Yüksek Market Büyüklüğü Küçük 10 Proje

Koinsaati, Veri

Bu yazımda, potansiyeli yüksek ve market büyüklüğü görece ufak 10 projeden bahsedeceğim. Projeleri seçerken, özellikle ekiplerin aktif çalışmasına, projelerin sürekliliğine ve potansiyeline odaklanarak bir mini inceleme yaptım. Tabii ki bunlar yatırım tavsiyesi değil. Amacım, sadece piyasa analizi yaparken sizlere ufak tüyolar vermek ve bakış açınızı değiştirmektir.

1. Jupiter (JUP)

Kullanıcı verilerini, data’yı daha güvenli tutmak, data gizliliği ve güvenliğine odaklanmış bir proje. Data gizliliğinin ne kadar önemli olduğunu varsaydığımızda, potansiyeli büyük. Özellikle merkeziyetsiz uygulamalarda bu tarz data gizliliği ve güvenliği en temel unsurlardan biri. Gelelim Jubiter’in iyi yanlarına, ekip pek çok işe yarar uygulama geliştirmiş.

Bunlardan birisi NFT Market yeri olan Leda, diğeri bir Dapp geliştirme ürünü olan Gravity ve bana göre en önemlisi data gizliliği sağlayan mesajlaşma uygulaması Metis. Yani ekip kendi zincirinde kapsamlı ve nitelikli ürünler sağlıyor, ancak tabii ki marketing becerileri ve pazarda alacağı yeri tahmin etmemiz güç. Potansiyelli bir proje diyebiliriz.

2. LOCGame (LOCG)

Bir NFT oyunu ve koleksiyonu olan Loc Game, son zamanlarda NFT tabanlı oyunların tutması ile birlikte, göz önüne gelebilecek NFT projelerinden. AXS ekosisteminin gelişmesi ile birlikte diğer NFT tabanlı gaming projelerinin de değerlendiğini varsayarsak, ekibin çabaları ile birlikte LOC Game iyi yerlere gelebilecek gaming NFT projelerinden biri. Staking ve governance özelliği sunması, ve düşük marketcap’i sebebiyle, tokenomisi de fena tasarlanmamış. NFT furyasında çok iyi yerlere gelebilir.

3. Mist (MIST)

Launchpad aşamasında yüksek bir Roi veren iyi bir NFT gaming projesi daha. BSC tabanlı bu proje, tasarım ve oyun kurgusu bakımından kalite kokmakta. Oyunda kazandığınız NFT’leri farm edebilmek ve bundan gelir elde edebilmek iyi bir avantaj. 10.000’in üstünde holder’ı, iyi tasarlanmış oyun kurgusu, NFT’lerinin üçüncü parti sitelerinde de takas edilebilir olması ve BSC platformunda iyi tanınırlık ciddi avantajları. Büyük bir borsa listeleme alma potansiyeli de var. NFT gaming alanında öne çıkan undervalued projelerden biri diyebiliriz.

4. Plethori (PLE)

Bir ETF projesi olan Plethori, sessiz ve derinden ilerleyen bir proje. Düşük market değeri, ekibinin şeffaflığı, proje geliştirme konusunda oldukça verimli olması, yıl sonuna yakın Polkadot entegrasyonu projeyi değerli kılabilecek etkenlerden biri.

Plethori

ETF alanında çok az projenin olması ve Plethori’nin hala bir CEX listelemesi almamış olması, staking platformu olsa bile asıl fonksiyonunu kazandıracak işlevlerin henüz başlatılmamış olması; projeyi undervalued kılmakta. Sabredeni ödüllendirebilecek projelerden biri diyebiliriz.

5. Trustfi Network Token (TFI)

Piyasa çöküşüne denk geldiği için hak ettiği değeri bulmayan bir IDO platformu. Birçok iyi yatırımcısının olması, diğer IDO platformlarıyla olan iyi iş birlikleri, Ferrum Network ile staking platform ortaklığı ve multichain olması, piyasa olumluya döndüğü an bu IDO platformuna bir mini boğa koşusu yaşatabilir. Ayrıca henüz CEX listelemesi almamış iken, yine bir undervalued proje diyebilir. Tabii ki tüm bunlar marketin durumuna da bağlı, market kötüye gittiği sürece IDO platformlarının esamesi okunmaz.

6. Chain Guardians (CGG)

Yine başarılı bir gaming platformu, sofistike dizayn edilmiş bir oyun düzeni, başarılı bir yol haritası ve ilerleyen dönemlerde iyi pasif gelir vaadi, oldukça başarılı altyapı ortaklıkları bu projeyi benzersiz kılmakta. NFT market büyüklükleri genişledikçe, bu proje de değer kazanacaktır.

7. Formation Fi (FORM)

Zincirler arası bir smart farming platformu olan Formation Fi, geleneksel yield farming kalıplarının dışına çıkarak, kullanıcılara daha sofistike bir yield farming deneyimi sunuyor. Zincirlerarası olması sebebiyle herhangi bir defi varlığını, riskleri aza indirerek, daha verimli şekilde yield farming elde etmemizi sağlıyor. Kriptonun zor günler geçirdiği dönemde bile oldukça sağlam bir fiyata tutunması, potansiyelini göstermekte. Başarılı bir algoritma ve mimarisi de, proje yol haritası geliştikçe, iyice dikkat çekeceğinin göstergesi. Birçok DeFi projesinin likiditesinden ve birçok zincir desteğinden faydalanması da, projenin büyüklüğünü göz önüne sermekte. Takip edilesi projelerden.

8. Wault Finance (WEX-WAULTX)

Bir DeFi-yield farming ve IDO platformu olan Wault Finance, Polygon ağına geçişle ciddi bir yükseliş yaşamış, ardından çıkan FUD’lar sebebiyle ve tokenomideki fazla token emisyonu sebebiyle radikal düşmüştü. Şimdi ise ekip WUSD adı altında bir stablecoin çıkartarak azalan likiditeyi arttırmaya çalışıyor.

Wault Finance

Geniş bilinirliği ve komünitesi, üstüne Certik Auditi olması güven verse de, bu tarz platformlar her zaman hacklenme riski taşıyor. TVL/ marketcap oranı oldukça düşük olması, azalan token emisyonları ile TVL arttıkça yeni bir mini boğa koşusu yapabilecek projelerden.

9. Makiswap (MAKİ)

Huobi’nin ağı Hecochain’de yer alan Makiswap, BSC ağına da likidite ekleyerek bir multichain DeFi&yield farming olma yönünde ciddi adımlar attı. APY yüksekliği yüzünden ciddi düşüşler yaşayan bu platform, dip fiyatını bulmuş olabilir. Hem Hecochain hem BSC ağında olması sebebiyle TVL’si arttıkça iyi değerlere kavuşabilir.

10. Openocean Finance (OOE)

DeFi ve Cefi’leri birleştiren bir platform olan Open Ocean , oldukça başarılı bir platform. Binance, Huobi, Daomaker, Tron, Okex gibi ciddi destekleyicileri olan, birçok DeFi platformunu ve takas havuzunu destekleyen Ooe, ilerleyen zamanlarda büyük borsa listelemeleri alıp, tokeni oldukça sıra dışı bir değer kazanabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

The B Word Konferansından Göze Çarpan Detaylar

Lithium Finance

Lithium Finance (LITH) Projesinin Kurucu Ortaklarının Projeye Başlama Fikri Nasıl Oluştu?