içinde

Potansiyeli Yüksek 10 Launchpad Projesi

Launchpad

Genellikle IDO platformları olarak adlandırılan launchpad’ler, yeni kripto para projeleri, kripto para projesi başlatmak ve likiditeyi artırmak için oluşturulan platformlardır. Bu yazıda potansiyeli yüksek 10 launchpad projesini sizler için derledik.

Son zamanlarda kripto launchpad platformları ön planda. Bu launchpad projelerini erken aşamada gelecek vaat eden kripto projelerini belirlemek ve ön satışlarına katılmak için kullanabilirsiniz.

MoonStarter

MoonStarter ilk merkeziyetsiz çok zincirli IDO platformudur. MoonStarter kullanılan blokzinciri ayrımı olmaksızın seçilen projeler için launchpad’dir. MoonStarter bir veya daha fazla seçilmiş blokzincirinde projeye başlatma imkanı sunmaktadır. 

MoonStarter başlangıç için bir launchpad olarak tanımlansa da ilerisi için projelere kuluçka ve pazarlama altyapısı sunmayı da planlamaktadır.

MoonStarter

Katılımcıların, uygulamada tutulan IDO’lara erişmek için önceden tanımlanmış bir MoonStarter token’i olan MNST’yi stake etmeleri gerekmektedir. MNST staking için MoonStarter’da 4 yöntem bulunmaktadır. Sistem, garantili tahsisi temsil eden “Jupiter Rocket tickets”a dayanmaktadır ve şu şekilde uygulanmaktadır:

 • Callisto: 10.000 MNST stake eden kişi, 1 – 4.999 ticket
 • Elara: 50.000 MNST stake eden kişi, 6 – 15.999 ticket
 • Himalia: 150.000 MNST stake eden kişi, 20 – 29.999 ticket
 • Kalyke: 250.000 MNST stake eden kişi, 37 ve stake edilen her ek 10.000 MNST için 1 ticket

IDO’dan 24 saat öncesine kadar minimum 3 gün stake edilmesi gerekmektedir.

MoonStarter (MNST) Token Fiyatı: 0.0253$

Marketcap: 2.994.956$

SolRazr

SolRazr, DeFi, NFT’ler ve ölçeklenebilen web3 uygulamalarının büyümesini desteklemeyi amaçlayan Solana üzerine inşa edilen projeler için fiili fon toplama ve geliştirici platformu olarak tasarlanmıştır. 

SolRazr

SolRazr’ın Özellikleri;

 • Takas Edilebilir Tahsisler: Solana’daki NFT’lerin gücünden yararlanarak token satışı whitelist’lerini ve tahsislerini yeniden tasarlamak
 • Hızlandırıcı Programı: Hızlandırıcı programı kapsamında – projeleri kuluçkaya yatırıyor ve hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesi için pazara giriş stratejilerine yardımcı oluyor
 • Geliştirici Araçları: Güçlü geliştirici araçları paketiyle projeler Solana dApp geliştirmesini hızlandırıyorlar
 • Zincirler Arası Pool’lar: Solana wormhole üzerine inşa edilen çapraz zincir havuzlar, diğer zincirlerden toplulukların doğrudan Solana projelerine yatırım yapmasına olanak tanır

SolRazr (SOLR) Token Fiyatı: 0.3451$

Marketcap: 1,308,457 $

CheersLand

CheersLand, herkesin oyun deneyimlerinden ve sosyal ağlarından para kazanabileceği, ölçeklenebilir bir GameFi evrenidir. Yeni başlayanlar için oyunlaştırılmış launchpad, CheersLand GameFi Universe’nin önemli özelliklerinden biri olan CheersLand’de Initial Gaming Offering (IGO) olarak adlandırılmıştır.

CheersLand

CheersLand’in tier sistemi için gereklı olan havuz, Whitelist for IGO havuzudur. (Uzun vadeli ve unstake ücretleri: 10 günün %10’u) Aynı zamanda kullanıcıların IGO Snapshot’ı alınmadan önce seçtikleri allocation tier seviyesi için belirlenen minimum tutarı satın almaları ve stake etmeleri gerekiyor. Her tier seviyesi garanti alımdır ve minimum 5.000 CHEERS ile kullanıcılar, allocation hakları elde edebilirler.

*Tier 1 – Guardian: 5000 – 14999 CHEERS stake edenler: Her biri 1 bilet

*Tier 2 – Crusader: 15000 – 34999 CHEERS stake edenler: Her biri 4 bilet

*Tier 3 – Archon: 35000 – 49999 CHEERS stake edenler: Her biri 10 bilet

*Tier 4 – Legend: 50000+ CHEERS stake edenler: Her biri 15 bilet

Sonuç olarak CHEERS tier sahiplerine ve Grand CheersLand NFT sahiplerine %90 allocation verilir. Whitelist’in diğer kısmı, CheersLand Game‘deki En İyi 25 Oyuncuya %5 olacak şekilde verilir. (toplamda 75 kişi) Oyuncular, GameFi kullanıcıları olarak aktif katılım ve deneyime sahiptirler. Onların katılımı, projenin erken aşamada kurulmasına yardımcı olur. Son olarak da Gleam Kazananlarına %5 allocation verilir.

CheersLand (CHEERS) Token Fiyatı: 0.02688$

Marketcap: 304,953$

TrustFi Network

TrustFi Network, DeFi’nin potansiyelini ortaya çıkarmak için early crypto assets issuance (erken kripto varlık ihracı), likidite yönetimi, topluluk faaliyetleri ve DAO yönetimine odaklanan, çoklu zincir ortamına dayalı DeFi pazarı için merkeziyetsiz bir BaaS çözümüdür.

IDO Genel Protokolünü temel alan ön ürüne TrustFi Alpha adı verilir ve iki TrustFi Alpha kullanıcısı kategorisi vardır. Biri Proje Sahiplerini veya Havuz Oluşturucuları içerirken, diğerini Yatırımcılar veya Likidite Sağlayıcılar (LP) oluşturur.

TrustFi Network

Platformda iki tür havuz vardır:
 • Doğrudan Satış Havuzları (DSP): Yatırımcıların takastan hemen sonra token’i aldıkları ve kilitlenme süresi olmayan havuzlardır. 
 • Zaman Kilitli Havuzlar (TLP): Bu havuzların önceden tanımlanmış kilitlenme süreleri vardır ve yatırımcılar takas ettikleri token’leri ancak bu süre geçtikten sonra alabilirler.
TrustFi Alpha’nın akıllı sözleşmesi, havuz yaratıcılarının özel kilitleme dönemleri tanımlamasına ve böylece takas edilen varlıkları aşamalı olarak serbest bırakmasına olanak tanır. Örneğin, takas edilen token’lerin %20’sini hemen ve 1 ay sonra kalan %80’i 8 eşit aylık hak kazanmada dağıtır.
Kullanıcıların, IDO Snapshot yani Anlık Görüntüsü alınmadan önce istedikleri tier için belirlenen minimum tutarı satın almaları ve stake etmeleri gerekir. Tier’ler, stake edilmesi gereken miktar ve allocation oranları şu şekildedir;
 • Starfish: 5,000+ $TFI, 1x Garantili Allocation.
 • Jellyfish: 15,000+ $TFI, 4x of Garantili Allocation.
 • Dolphin: 25,000+ $TFI, 7x of Garantili Allocation.
 • Whale: 50,000+ $TFI, 15x of Garantili Allocation.

Diğer detaylar ise;

 • 1x*(t1)+4x*(t2)+7x*(t3)+15x*(t4) = toplam tahsis. (t1,t2,t3 ve t4, o tier’deki toplam cüzdan sayısı)
 • Flash IDO’lara sadece Dolphin ve Whale katılabilir.
 • Yeni Tier havuzunda tokenlerinizi 7 gün içinde unstake ederseniz %20 kesinti olacaktır.

TrustFi Network (TFI) Token Fiyatı: 0.0528$

Marketcap: 1,015,887$

TrustPad

TrustPad, erken proje yatırımcılarına özel erişim ve birinci sınıf blockchain güvenliğini garanti ederken, IDO sermaye artırımı yoluyla lansmanlar başlatmayı amaçlayan kripto projeleri için izinsiz, çok zincirli, fon toplama platformudur. “En Güvenli Çok Zincirli IDO Launchpad”i olarak anılmaktadır.

Diğer birçok IDO launchpad gibi, TrustPad’de herhangi bir merkezi borsaya bağlı değildir. Gelecek proje havuzlarına katılmak için TrustPad kullanıcılarının platform token’i olan $TPAD stake etmesi gerekiyor.

TrustPad

IDO uygunluk ve seçim kriterleri, TrustPad’in katmanlama sistemine göre zaman içinde değişebilir. Herhangi bir Trustpad IDO’suna yatırımcı katılımı, sahip olunan ve stake yapılan $TPAD token’lerinin sayısına bağlıdır. Bazı yüksek seviyeler garantili bir tahsise izin verirken, daha düşük seviyelerde whitelist’e alınma, stake edilen $TPAD token sayısının bir nevi bilet olduğu bir piyango mekanizmasıyla belirlenir.

TrustPad (TPAD) Token Fiyatı: 0.4081$

Marketcap: 3,574,149$

BinStarter

Start-up’ları ve likidite sağlayıcılarını merkeziyetsiz bir protokolle güvence altına almayı hedefleyen BinStarter, kendi alanında sigorta protokolünü geliştiren ilk launchpad projesidir.

BinStarter’ı diğer projelerden ayıran iki ana özellik vardır;

 1. Diğer projelerden farklı olarak, BinStarter tamamen bir topluluk projesidir.
 2. Sigorta Protokolü

BinStarter, Launchpad

BinStarter, hem proje sahiplerinin hem de likidite sağlayıcılarının sigorta protokolü ile güvenli bir şekilde işlem yapmalarını sağlamaktadır. BinStarter, projeleri ve likidite sağlayıcılarını bir araya getiren madencilik tarzı bir onay mekanizmasına sahiptir. BinStarter’da sigorta protokolü, projeleri 30 gün boyunca belirli kriterlere göre incelemek ve oluşabilecek olumsuzluklara karşı likidite sağlayıcılarını olası zararlardan korumak için tasarlanmıştır.

BinStarter (BSR) Token Fiyatı: 0.6413$

Marketcap: 3,749,400$

BSCStation

BSCStation, kullanıcıların DeFi platformlarına en kolay, en güvenli ve en uygun maliyetli şekilde erişmesine yardımcı olan kripto para topluluğu için bir ekosistemdir. BSCStation, Binance Smart Chain ekosisteminde ve diğer Blockchain protokollerinde erken aşamalarda kullanıcıları ve projeleri birbirine bağlamaktadır.

BSC Station, Launchpad

BSCStation Özellikleri:

 • Kolay: BSCStation, kullanıcı dostu bir arayüz tasarımı, eksiksiz ve özel talimatlar ile rahat ve kullanımı kolay bir deneyim sunar. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm ürünler, NFT açık artırım ekosistemi ile BSC’nin DeFi’sinde yoğunlaşıyor.
 • Hızlı: Merkeziyetsiz uygulamalar için akıllı sözleşmelerle uyumlu olan BSC üzerine kurulu BSCStation, daha kısa onay süreleri ve daha yüksek işlem işleme hızları elde etmek için Binance Zinciri ile bağlantılıdır.
 • Ucuz: Blockchain ücretleri, bir blockchain protokolü seçmeden önce dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Blockchain ücretleri söz konusu olduğunda, Binance Smart Chain, Ethereum’dan önemli ölçüde daha uygun maliyetlidir ve kullanıcılar paradan tasarruf edebilir.

BSC Station (BSCS) Token Fiyatı: 0.06311$

Marketcap: 10,238,703$

NFTb

NFTb, topluluklar için komple Çok Zincirli NFT ve DeFi platformudur. Bir lansman projesinin INO & IDO döneminde, NFTb’nin Üyelik Modelinde pay sahibi olarak katılabilirsiniz. Kullanıcılar satışta otomatik olarak whitelist’e alınmaktadır.

NFTb, kullanıcıların dünyanın her yerinden ve çoklu zincirlerden alıcılara erişebilecekleri birinci sınıf bir NFT pazarı, kullanıcılara yield farm fırsatlarına erişim sağlayan bir DeFi platformu, yaratıcıların ve projelerin erken destek oluşturmasına yardımcı olmak için oluşturulmuş bir launchpad sunmaktadır. NFTb, Binance Accelerator Fund, Rarestone Capital ve Spark Digital Capital tarafından desteklenmektedir.

NFTb, Launchpad

NFTb Launch’ta bir NFT’nin veya projenin başlatılabileceği iki model vardır:

 • First Come First Serve (FCFS): Yalnızca, INO için whitelist’e alınmak üzere kaydolan, gerekli düzeyde katman erişimine sahip en eski kullanıcılar katılabilir.
 • 10x Özel Havuz Whitelist Giveaway
  Ek olarak, NFTb ayrıca 10 rastgele katılımcıya IDO & INO’nun özel havuzuna katılma şansı vermektedir.

NFTb (NFTB) Token Fiyatı: 0.11$

Marketcap: 11,683,740$

Oxbull.tech

Oxbull.tech, teknoloji meraklıları tarafından geliştirilen Bir Startup İnkübatörü ve Launchpad’dir. Oxbull.Tech, projelerini mümkün olan en verimli şekilde başlatmak için gerekli finansman ve destekle Startup’lara yardımcı olmaktadır. Oxbull.Tech, kaliteli ve güvenilir blokzinciri projelerini yatırımcılarla birleştirmektedir.

Oxbull.tech, Launchpad

Oxbull.Tech’in IDO modeli tier yapısı şu şekildedir:

 • Tier-1/ Garantili Yüksek Tahsis: IDO’ya garantili katılım için yatırımcılar;
  • 4.000’den fazla OXB’ye sahip OXB/BNB LiquidityPool sağlayıcısı, proje lansmanından en az 7 gün önce stake yapar.

  veya

  • OXB/OXB Staking, proje lansmanından en az 7 gün önce 8.000’den fazla OXB stake yapar.
 • Tier-2/ Garantili Ortam Tahsisi: Yatırımcıların OXB/OXB farm’ında 7 gün içinde 1.000 OXB – 4.000 OXB arasında stake yapmaları gerekecektir. (Nitelikli yatırımcılara, Tier 1 yatırımcılar için ayrılan süre sona erdikten sonra satış öncesi havuza katkıda bulunmak için FCFS turu düzenlenir)

 • Tier-3/ Whitelist’e Alma Programı: Yatırımcıların, IDO için whitelist’e alınmak üzere cüzdanlarında en az 50 OXB tutması gerekir. Ön satış havuzu, Tier 1 ve Tier 2 yatırımcılara ayrılan sürenin bitiminden sonra halka açılır.

Oxbull.tech (OXB) Token Fiyatı: 1.21$

Marketcap: 9,056,582$

Gamestarter

Gamestarter, GAME token’i tarafından desteklenen oyunlar için Launchpad, hızlandırıcı, oyun geliştirme stüdyosu ve NFT pazarıdır. 

Gamestarter, NFT tabanlı bir kitle fonlaması platformu ve pazarı oluşturarak bağımsız oyun finansmanı için yeni bir standart getiren eksiksiz bir oyun ekosistemidir. Ayrıca Gamestarter, yüksek kaliteli blokzincir oyunları oluşturmaya odaklanmış bir şirket içi oyun stüdyosuna sahiptir. Gamestarter, dünyanın en büyük eğlence endüstrisine likiditeoyuncu sahipliği ve yeni finansman kaynakları eklemektedir.

Gamestarter, Launchpad

Gamestarter launchpad, platform kullanıcıları için artan ödül seviyeleri ile 11 farklı seviyeye sahiptir. Seviyeler üç kategoriye ayrılır: Stake edilen GAME miktarına bağlı olarak Piyango, Garantili ve VIP erişimi. Ana hedef, IGO’lara (İlk Oyun Teklifleri) erken erişim isteyen yatırımcılar için yeni oyunlar ve projeler sunmaktır. (Temel tahsis boyutu, artırmak istedikleri miktara bağlı olarak her proje için ayrı ayrı belirlenmektedir.)

Gamestarter (GAME) Token Fiyatı: 0.4051$

Marketcap: 14,611,654$

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

LOCGame Haftalık Güncelleme | 25 Mart 2022

UST, ABD, Janet Yellen,

Yellen, Kripto’nun Finansal Sistemdeki Rolünü Kabul Ediyor