in , ,

Potansiyel Airdrop için Starknet Ekosisteminde Kullanılabilecek 7 Protokol

Starknet, Ethereum ölçekli bir Layer-2 doğrulama toplamasıdır. Bu yazımızda, Starknet ekosisteminde yer alan ve potansiyel airdrop için kullanılabilecek en iyi 7 protokolü kaleme alacağız. 

JediSwap

JediSwap, neredeyse gas ücreti ödemeden takas sağlamak için Starknet üzerinde tamamen izinsiz ve birleştirilebilir bir AMM DEX’tir. JediSwap, Starknet ekosisteminde 8 milyon dolarlık TVL ile lider bir DEX konumundadır.

Projenin yatırımcıları ve ortakları arasında GALXE, Alchemy, Guild, Gitcoin, Hashstack ve ZKX yer almaktadır.

Argent X

Argent X, Starknet ekosisteminde lider bir cüzdan ve ekosistem üzerinde dApp’leri oluşturmaya başlamak için önemli bir araçtır. Argent, bu zamana kadar gerçekleştirdiği dört finansman turunda 56,18 milyon dolar fon topladı.

Argent X’in yatırımcıları ve ortakları arasında Animoca Brands, Mint Square, Paradigm Layerswap, Jump Capital ve Fabric Ventures yer almaktadır.

MySwap

MySwap, Starknet ekosistemi üzerine inşa edilmiş bir AMM’dir. Proje, bağımsız arayüzünün yanı sıra yerleşik bir takas özelliği ile Braavos cüzdanına entegre edilmiştir.

MySwap’in yatırımcıları ve ortakları arasında ENS, Mint Square, Brie, Fibrous, Orbiter ve YAGI yer almaktadır.

zkLend

zkLend, Starknet üzerine inşa edilmiş bir para piyasası borç verme protokolüdür. Kullanıcıların ağdaki önemli varlıkları yatırmasına, ödünç almasına ve izinsiz olarak kullanmasına olanak tanır.

zkLend’in yatırımcıları ve ortakları arasında Delphi Digital, GBV, CMS, AMBER, Ascensive Assets ve SVC yer almaktadır.

Braavos

Braavos, Starknet üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşme tabanlı bir kendi kendine gözetim cüzdanıdır. Hem mobil cüzdan hem de tarayıcı uzantısına sahip olan Braavos, tohum finansman turunda 10 milyon dolar fon topladı.

Braavos’un yatırımcıları ve ortakları arasında Pantera, Cryptocom Capital, Brevan Howard ve StarkWare yer almaktadır.

AVNU

AVNU, Starknet üzerinde bir DEX toplayıcısıdır. Daha iyi fiyatlandırma, sıfır slipaj, MEV koruması ve gas ücreti olmayan bir ticaret sağlamak amacıyla likidite altyapısı oluşturur.

AVNU’nu yatırımcıları ve ortakları arasında is Braavos, KARAKOT, StarknetID, ARgent ve Pragma yer almaktadır.

Dappland

Dappland, Argent ekibi tarafından oluşturulan Starknet ekosistemindeki dApp’lerin bir toplayıcısıdır. Kullanıcıların en iyi ekosistem projelerini derecelendirmesine, denetimleri kontrol etmesine ve daha fazlasına olanak tanır.

Dappland’ın yatırımcıları ve ortakları arasında Argent, Brie, Carbonable, PRAGMA, Carmine Finance ve Fibrous yer almaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haziran Ayının Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Ripple’ın (XRP) Düşüş Eğilimi Devam Ediyor