in

Porsche, NFT Koleksiyonunu Duyurdu

1947 yılında kurulan Alman otomobil devi Porsche, 911 serisinden oluşan NFT koleksiyonunu duyurdu. 

Otomobil devi, Miami’de düzenlenecek olan Art Basel fuarında ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek. Porsche, NFT tasarımlarını oluşturmak için Alman 3d sanatçısı Patrick Vogel ve stüdyosu ALT/SHIFT ile ortak çalıştı. Klasik Porsche 911’i temel alan bu koleksiyon toplamda 7.500 parçadan oluşacak.

Patrick Vogel’in oluşturduğu bu NFT’lerin Ocak 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu NFT’ler, Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine 5 oyun grafik motoru üzerinde tasarlanacak.

Porsche, daha önce 2021’in Haziran ayında Fanzone isimli bir projenin parçası olarak futbol temalı NFT koleksiyonları piyasaya sürmüştü. Şirketin şu anki önceliği ise arabalarını simgeleştirmek. 

Porsche markasını NFT sanat eserleri ile dijital dünyaya taşıdıklarını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Detlev von Platen, koleksiyon ile ilgili şu sözleri söyledi:

“Porsche’nin yaratıcı sanatlarla uzun süredir devam eden bağları bulunuyor. Art Basel’de Porsche markasının NFT serisini piyasaya sürmek için heyecan duyuyoruz.” 

Porsche’nin art Basel sunumu aynı zamanda, modern ya da klasik otomobillerin hareketlerini yeniden tasarlayan ve sanki onlar dans ediyormuş gibi videolar yaratan tasarımcı Chris Labrooy’un da heykelini içeriyor.

Chris Labrooy, bu heykele Dream Big adını veriyor ve bu proje, Porsche’nin daha büyük bir girişimi olan The Art of Dreams’in parçası. Bu heykel, 29 Kasım’dan 3 Aralık tarihine kadar Perez Art Museum Miami’de sergilenecek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

hook

Hooked Protocol (HOOK), Binance’te Listelenmeye Başlıyor!

kripto sözlüğü

Kripto Sözlüğü (A-D)