içinde ,

Popüler NFT Fantezi Futbol ve Beyzbol Platformu Sorare, NBA ile Anlaştığını Açıkladı

Sorare

Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol ve baseball platformu Sorare, piyasanın önde gelen blok zincir tabanlı oyunlardan biri haline geldi. Şirketin yeni yaptığı anlaşma ise ABD’de kurulmuş profesyonel basketbol ligi NBA ile oldu.

Sorare, NBA ligini içeren yeni bir basketbol fantezi spor oyunu başlatmak için çok yıllı sürecek bir anlaşma sağladığını, bugün paylaştığı tweet’ler ile duyurdu. Bu anlaşmaya göre Sorare, satın alınabilen ve satılabilen, Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları olarak temsil edilen profesyonel oyuncuların dijital ticaret kartlarını sunacak. Haaland’ın 2021 Unique kartının ortalama 600 milyon dolara satılabildiğini düşündüğümüzde NBA’nın süperstarları için şimdiden konuşulan satış fiyatları oldukça heyecan verici.

Kullanıcılar, sahip oldukları NFT oyuncu kartlarını toplayıp profesyonel NBA oyuncularının ligde sergiledikleri performanslarına göre puan kazanabilirler. (Şuan için puanlama sistemi tamamıyla açıklanmadı.)

Resmi NBA Twitter adresinden yapılan paylaşımda, NBA’nin 2022-2023 sezonu için bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan ilk resmi lisanslı NFT fantezi basketbol oyunu olmak için hazır oldukları duyuruldu. Ortaklığın bir parçası olarak Sorare, ürünlerinde resmi NBA ligi ve takım logolarını kullanma haklarına sahip olacak.

NBA Komisyoneri Adam Silver, ortaklık ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sorare ile olan ortaklığımız, NBA hayranlarına takımlarımız ve oyuncularımızla etkileşim kurmanın tamamen yeni bir yolunu sağlayacak. Sorare’nin yükselen NFT fantezi platformuyla taraftar topluluğumuzu genişletmek ve NBA basketbolunu dünya çapında büyütmek için önemli fırsatlar görüyoruz.

Sorare’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Nicolas Julia ise takiben şu açıklamarda bulundu.

Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir ve Sorare, NBA aracılığıyla taraftarları favori takımlarına ve oyuncularına daha da yakınlaştırmaktan heyecan duyuyor. NBA ve oyuncular, dijital deneyimlerin ve koleksiyonların ön saflarında yer aldılar ve oyunumuz basketbol hayranlarına bir genel menajer gibi oynayabilecekleri, kendi oyunlarına sahip olabilecekleri ve gerçek dünya bağlantılarını geliştirebilecekleri en üst düzey spor eğlence deneyimini sunuyor.

Yeni oyun deneyimi, şirketin futbol oyununda hızlı bir büyüme kaydettiği Avrupa ve Asya’daki pazarlar da dahil olmak üzere 85 ülkede Sorare’nin iki milyon kayıtlı kullanıcısına dayanıyor. Ortaklık, Sorare’nin şirketin ABD’deki genişlemesini güçlendiren bir ABD spor ligi ile üçüncü olduğunu gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Oğuzhan Bozkurt tarafından yazıldı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Eylül 2022

VanEck’ten Dikkat Çekici Cosmos (ATOM) Analizi