in ,

Popüler Mesajlaşma Uygulaması Kripto Ödemelerini Başlattı

Kripto faaliyetleriyle öne çıkan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Toncoin (TON) ile ödeme yapmasına olanak sağlayan Wallet Pay adlı yeni cüzdan hizmetini duyurdu.

Wallet Pay olarak adlandırılan yeni hizmet, kullanıcılar ve bireysel işletmeler arasında kripto ödemelerine imkan sağlayarak Telegram arayüzü içerisinde doğrudan ödeme işlemlerine izin verecek. Şirketin yaptığı duyuruya göre Wallet Pay özelliği, İran, Myanmar ve Kuzey Kore gibi ülkelerde kullanılamayacak.

Kullanıcılar arasında yapılacak olan kripto para transferleri, @wallet botu aracılığıyla Telegram uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Bunların yanı sıra Wallet pay kullanıcıları, ödeme işlemi sırasında bir banka kartı kullanarak cüzdan hesaplarına para yükleyebilecekler. Bu özellik sayesinde kullanıcıların kripto paralarını önceden ellerinde tutmaları gerekmeyecek.

Konu hakkında yorumlarda bulunan Ton Vakfı’nın kurucu üyesi Andrew Rogozov: “Çeşitli işletmeler Wallet Pay’in sorunsuz ödeme çözümünü kullanarak Telegram ve TON ekosistemlerinden yararlanabilecekler. Bu kadar sık talep edilen bir özelliğin kullanımını teşvik ederek, TON’un temel misyonu olan kripto paranın kitlesel olarak benimsenmesine doğru bir adım daha atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Wallet temsilcisi, platformun henüz İşletmenizi Tanıyın (KYB) prosedürünü başlatmadığını, dolayısıyıla platformun ödeme özelliğini ilk olarak hangi yatırımcıların test edeceğinin belli olmadığını söyledi.

Teknolojinin ölçeklendirilmesi ve kullanılabilirliğine ilişkin daha detaylı bilgilerin ilerleyen günlerde paylaşılması bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Chirpley Vesting Takvimi

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri