in ,

Popüler Blockchain Ağına Yönelik Endişeler Artıyor!

kripto blockchain

Kripto para piyasasındaki genel düşüşten ve özellikle de FTX krizinden oldukça etkilenen Solana ağına yönelik endişeler artıyor. 

Solana Ağında Kayıplar Artıyor

FTX krizi ile birlikte Kasım ayında başlayan sert düşüşün ardından bir türlü toparlanamayan SOL, Haziran ayında bulunduğu 40 dolar seviyesinden bugün itibariyle 10 dolara kadar geriledi. Varlık bu süreçte %73’ten fazla değer kaybetti. SOL fiyatı senenin başından bu yana ise %93 kayıp yaşadı. 

Solana, aynı zamanda ağ üzerinde faaliyet gösteren en büyük NFT projelerinin Ethereum ve Polygon ağına geçiş kararıyla da oldukça sarsıldı. Son 24 saatte en çok kayıp gören varlık olan SOL, bir haftalık süreçte %12 düşüş yaşadı. Daha fazla proje ve doğrulayıcı kaybetme riski taşıyan popüler blok zincir ağı, haliyle endişeleri artırıyor. 

Santiment, Solana Ağını Yorumladı

Blok zincir analiz şirketi Santiment, ağın durumuyla ilgili paylaşımda bulundu. Santiment, son günlerde Solana ağı üzerindeki endişenin artmaya devam ettiğine vurgu yaptı ve ağ güvenliğinin riske girebileceğinin altını çizdi. Geçtiğimiz yıl merkeziyetsiz finans alanında önemli bir yer edinen Solana, ciddi miktarda varlık kaybetmiş durumda. DefiLlama verilerine göre Solana ağında bulunan kilitli toplam değer, geçen senenin aynı döneminde 10 milyar dolarken şu an 210 milyon dolar seviyelerinde yer alıyor. 

Son 24 saatte %12 kayıp yaşayan SOL, bu yazının yazıldığı sırada 9,99 dolar seviyesinde yer alıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Gala Games (GALA) Nedir? Nasıl Alınır?

Pi Network Huobi Global’de Listeleniyor