in ,

Popüler Bitcoin Savunucusu Bitcoin Ordinals’e Yöneliyor

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, şirketin Bitcoin Ordinals’i araştırdığını ve potansiyeli üzerinde değerlendirme yaptığını söyledi. 

Son dönemde oldukça popüler olan Bitcoin Ordinals, MicroStrategy kurucusu ve Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’ı da etkisi altına aldı. Miami’deki Bitcoin 2023 etkinliğine katılan Saylor, Decrypt’e verdiği röportajda önemli yorumlarda bulundu. Bitcoin Ordinals’i yakından incelediğini söyleyen Saylor, MicroStrategy’nin bu protokolü geliştirme potansiyelini değerlendirdiğini belirtti. 

Bitcoin Ordinals ile ilgili konuların ciddiye alınması gerektiğine dikkat çeken yönetici, Bitcoin işlevseliği üzerine inşa edilen uygulamaların geliştirilmesinin de oldukça önemli olduğuna değindi. Birçok işletmenin Bitcoin’e kıyasla daha zayıf bir güvenliğe sahip olduğunu söyleyen girişimci, Bitcoin’i kullanan yenilikçi uygulamaların şirketlere yeni bir güvenlik düzeyi sunabileceğinin altını çizdi. 

Kurumsal güvenliğe de değinen Saylor, işletmelerin ve bireylerin, firmanın elektronik imza ürününü kullanarak güvenli bir şekilde sözleşme gönderip imzalamasına olanak sağlayan DocuSign’dan bahsetti. Ancak Saylor, bunun mega şirketleri özel bir veritabanına bağımlı hale getirdiğini söyledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sao Paulo Fan Token (SPFC) Nedir? Nasıl Alınır?

dYdX V4 – dYdX Zinciri Neleri Beraberinde Getirecek?