in ,

Popüler Analist: Trade Etmek İçin Bitcoin Volatilitesini Bekleyin

İki gün önce Bitcoin fiyatı 41,000 USD’nin üzerine çıktı ancak geçtiğimiz işlem gününden bu yana düşüş gösteriyor. Fiyattaki belirsizlik ve ayı ivmesi düşüş olma ihtimalini akıllara getiriyor.

Dahası balinalar Bitcoin satışı yapıyorlar. Bu sebeple Crytptoquant’ın CEO’su Ki Young Ju takipçilerine “Bitcoin volatilitesi geri dönene kadar trade etmeyi durdurun” önerisinde bulundu.

Grafikte açıkça gösterildiği gibi bireysel satışlar balina satışına kıyasla fiyatı yeterince sürüklemiyor. Bu sebeple satışlar devam ederse birçok analistin tahmin ettiği gibi fiyat 30,000 USD’ye yakın seviyelere düşebilir.

Bitcoin Fiyatı Halen 45,000 USD’yi Vurabilir

Her ne kadar Bitcoin fiyatı için önümüzdeki günlerde düşüş beklentisi yer alsa da bit toparlanma da gerçekleşebilir. Destek seviyeleri ile sıkı bir mücadeleden sonra 40,000 USD’nin üzerine sıçrama yaşanabilir. Yine bir popüler analist Altcoin Sherpa fiyatın bir toparlanmanın eşiğinde olduğunu ve 45,000 USD’yi vurabileceğini düşünüyor.

Analist tarafından yayınlanan grafik, fiyatın trend göstermesinin beklendiği çeşitli destek ve direnç seviyelerinden bahsediyor. Şu anda, Bitcoin fiyatı 37.732 dolar civarındaki kritik destek seviyelerini test ediyor gibi görünüyor ve çok daha aşağı inmeden toparlanabilir. Görünüşe göre, BTC fiyatı %30’dan fazla yükselerek 45.000$’a yaklaşabilir. Ve dolayısıyla Bitcoin ticareti için yeterli voltajı sağlar.

Kaynak: Coinpedia

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Melalie

Melalie (MEL) Kurucularından Jochem Verheul ile Özel Röportaj

TrustFi

TrustFi Network Oluşum Raporu