in ,

Popüler Altcoin ChatGPT’yi Entegre Ediyor

Solana, Solana Labs tarafından geliştirilen bir ChatGPT eklentisi ile yapay zekayı entegre eden ilk Layer-1 blok zinciri haline geldiğini duyurdu. 

Solana Vakfı tarafından yapılan açıklamada, entegrasyonun bir eklenti şeklinde gerçekleşeceği belirtildi. Layer-1 blok zinciri için bir ilk olan Solana ile entegre ChatGPT eklentisi şu anda Github üzerinden indirilebilir durumda. Solana Labs’in bu entegrasyonu, yapay zekanın Solana verilerini ve protokollerini anlamayı ve projenin bilgi işlem altyapısı ile DeFi projeleri hakkındaki verileri ortaya çıkarmasını kolaylaştırması planlanıyor. 

Eklenti, NFT satın almak, token aktarmak, işlemleri incelemek, genel hesap verilerini yorumlamak ve taban fiyatına göre NFT koleksiyonlarını bulmak için de kullanılabilecek. 

Bunların yanı sıra Solana Vakfı, yapay zeka odaklı stratejik hibe programında mevcut miktarı başlangıçta açıklanan 1 milyon dolardan 10 milyon dolara çıkardığını duyurdu. Hibe programı, ekosistemi Solana protokolleriyle güvenli ve yorumlanabilir yollarla etkileşime giren makine öğrenimi modellerinin yeni kullanım durumlarını keşfetmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Proje ayrıca, üniversite öğrencileri için 3 ay sürecek bir blockchain ve yapay zeka deneylerine adanmış bir hızlandırıcı program başlattı. Program, projelerden ve katkıda bulunanlardan yüzlerce başvuru aldı. 

Solana

Konu ile ilgili açıklama yapan Solana Kurucu Ortağı ve Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko: “Tüketici odaklı uygulamalar geliştiren her geliştirici, uygulamalarının bir yapay zeka modeli aracılığıyla nasıl etkileşime gireceğini düşünmelidir. Çünkü bu, bilgisayarlara ne yapmaları gerektiğini söyleme yönelik yeni bir paradigmadır” ifadelerini kullandı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto, hack, zincir

Render Token (RNDR) Nedir? Nasıl Alınır?

Meme Coin Boğasında Hangi Coin’ler Artabilir