in ,

PooCoin (POOCOIN) Nedir? Nasıl Kullanılır?

PooCoin, BNB Chain üzerine inşa edilen ve kullanıcılara grafikler ve analizler sunan bir DeFi platformudur. 

2021 yılında piyasaya sürülen DeFi analitik web sitesi PooCoin, dünyanın en çok ziyaret edilen 1000 web sitesi arasında 672. sırada yer alıyor. 

PooCoin platformu, gerçek zamanlı alım-satım verileri, çizelgeler, piyasa değerleri, LP tokenleri, cüzdan varlıkları ve ticaret widget’ları dahil olmak üzere birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Proje aynı zamanda kendi adını taşıyan bir kripto para birimine sahiptir. BEP-20 tabanına ship bu kripto para, BNB Chain üzerindeki bir yansıma tokenidir. Yansıma tokeni, kullanıcıların platformdaki her işlemde vergilendirildiği anlamına gelir. 

PooCoin Özellikleri

DEX platformları arasındaki en yüksek tutma oranına sahip PooCoin, kullanıcılara başkalarının işlemlerine göre token grafikleri yaratabilmektedir. Bu grafikler, yatırım stratejisi konusunda kullanıcıların öngörüde bulunmalarına imkan sağlar. 

İlk başta BNB Chain için piyasaya sürülen platform, günümüzde birçok blockchain ağı ile entegre olarak çalışmaktadır. PooCoin, BNB Chain’in yanı sıra KuChain ve Polygon ağlarını da desteklemektedir. Kendine ait bir Telegram botu da bulunan proje, birden fazla varlık grafiğini anında görüntüleme, cüzdan takibi ve veriye dayalı alım-satım işlemleri gibi özellikleri kullanıcılara sunmaktadır. 

PooCoin Nasıl Kullanılır? 

  • İlk olarak “https://poocoin.app/“ adresine gitmeli ve ana sayfa üzerinde sağ üst bölümde yer alan “Connect” butonuna tıklamalısınız. 
  • MetaMask/TrustWallet, Wallet Connect ya da Binance Chain Wallet cüzdanlarınızdan herhangi birini bağlayarak giriş yapabilirsiniz. 
  • Platform üzerinde coin almak veya satmak istiyorsanız bir kontrat adresi girmelisiniz. Ana sayfa üzerinde yer alan “Enter token name/adress” boşluğuna, aldığınız varlığın kontrat adresini yapıştırmanız gerekiyor. 
  • Kontrat adresini yapıştırdıktan sonra açılacak olan ekranda varlığın fiyatını ve grafiğini göreceksiniz. Eğer alım veya satım işlemi gerçekleştirirseniz, bu grafik üzerinde alım ve satım yaptığınız işlemler otomatik olarak işaretlenir. 

  • Takas yapmak için grafiğin sağ üst bölümünde yer alan “Trade” butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan ekranda, Pancake v1 ya da Pancake v2 seçenekleri çıkacak. İşlem yapmak için bu iki seçenekten herhangi birini kullanabilirsiniz. 
  • Slippage işlemleri ile uğraşmak istemediğiniz takdirde ekranda yeşil bir çerçevenin içinde yer alan “Auto Slippage” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede PooCoin platformu sizin için otomatik olarak slippage oranını ayarlayacaktır. 
  • Alt kısımda yer alan boşluklara da dönüştürmek istediğiniz varlık ve dönüştüreceğiniz varlığın miktarını girmeniz yeterli. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra “Swap” butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

POOCOIN İstatistikleri

Platformun yerel kripto varlığı olan POOCOIN’in maksimum arzı 10 milyondur. Şu anda dolaşımda bulunan POOCOIN’lerin sayısı ise toplam arzın %51’ine denk gelen 5 milyon 88 bin 921’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 38.02 dolar seviyesini 23 Aralık 2021’de gören POOCOIN, gördüğü en düşük fiyat olan 0.0000009951 dolar seviyesini ise 21 Mart 2022’de görmüştür. 

POOCOIN Nasıl Alınır? 

POOCOIN, PooCoin platformu ve PancakeSwap üzerinde listelenmektedir. Bu varlığı almak isteyen yatırımcılar yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla POOCOIN alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı

Tenet Projesini Öne Çıkaran Özellik