içinde , ,

Pontem Network Nedir?

Pontem Network

Pontem Network, blok zincirler tarafından desteklenen bir ürün geliştirme stüdyosudur. Stüdyo; geliştirme araçları, EVM’ler, AMM’ler ve diğer birçok ürünün kullanımını sağlayan dApp’leri geliştirmek adına Aptos’la ortaklık kurmuştur. Move IntelliJ IDE ve Move Playground, Pontem için sadece birer başlangıçtır.

Pontem, Aptos blok zincirini 3 temel başlık etrafında geliştirir:

Uygulama Protokolleri

Pontem’in asıl amacı, Aptos ve Move programlama dili aracılığıyla yeni deneyimler sunan güncel dApp’ler oluşturmaktır. Böylece hem bireysel hem de kurumsal açıdan küresel çaplı bir yaygınlaşmayı hedefler. Aptos ekosisteminin keşfedilebilirliği ve likiditesi oldukça önemlidir.

Geliştirici Araçlar

Blok zincir oluştururken yeni bir programlama dili öğrenmek oldukça zor olabilir ancak Pontem’in geliştirici araçları bu öğrenimi kolaylaştırır. Tüm araçları kullanmak ücretsizdir.

Altyapı

Pontem şimdiden Polkadot, Cosmos, Avalanche ve diğer modern zincirlere kolayca dağıtılabilen Diem Move Virtual Machine için bir fork geliştirdi. Şu anki amacı Move’u geliştirmek olan stüdyo, Move’a ait dApp ekosistemini büyütmeyi ve bu doğrultuda daha birçok altyapı sunmayı planlıyor.

Pontem’in Misyonu

  • Geliştiricilerin, uygulama entegrasyonlarında güvenilir bir programlama dili olan Move’u keşfetmelerine yardımcı olmak,
  • Hızla büyüyen Aptos ekosistemi için müşteriye yönelik son teknoloji ürünler sunmak,
  • Move Virtual Machine sayesinde çeşitli ekosistemleri birbirine bağlayan zincirler arası birlikte çalışabilir ortam yaratmak,
  • Gelişmekte olan uygulamaların süreçlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Solana (SOL) Boğasında Yükselebilecek Projeler: Bölüm 2

Binance

Osmosis (OSMO) Binance’te Listeleniyor: Osmosis (OSMO) Nedir?