in ,

Polygon zkEVM Üzerinde TVL Bakımından En Büyük 8 Proje

PolygonzkEVM, şeffaf bir kullanıcı deneyimi için Ethereum Sanal Makinesi (EVM) eşdeğerliği sağlayan bir bir zk-rollup’tır. 

Bu yazımızda, Polygon zkEVM üzerinde Total Value Locked (Toplam Kilitlenmiş Değer) ile öne çıkan en iyi 8 protokolü ele alacağız. 

QuickSwap

QuickSwap, Polygon Network üzerinde yer alan bir otomatik piyasa yapıcıdır. QuickSwap, Uniswap’in bir kopyasıdır ve aynı likidite havuzu modelini sunar. 

Polygon zkEVM üzerinde en yüksek kilitli toplam değere sahip olan proje QuickSwap’tir. QuickSwap üzerinde 15.75 milyon dolar değerinde kilitli değer bulunmaktadır. Bu rakam, Polygon zkEVM üzerinde kilitlenen varlıkların %68.6’sını oluşturmaktadır. 

Gamma 

Gamma, konsantre likiditenin gözetimsiz, otomatik ve aktif yönetimi için tasarlanmış bir protokoldür.

Polygon zkEVM üzerinde toplam kilitli değer bakımından ikinci sırada yer alan Gamma, 3.6 milyon dolar kilitli değer barındırmaktadır. Gamma’nın bulundurduğu toplam değer, ağ üzerindeki %15.7’lik bölümü kapsamaktadır. 

MantisSwap

MantisSwap, Mantissa Finance tarafından sabitlenmiş varlıkların Polygon’da verimli ve güvenli bir şekilde alım satımı için geliştirilmiş merkeziyetsiz bir otomatik piyasa yapıcıdır. 

Polygon zkEVM üzerinde 1.5 milyon dolarlık kilitli toplam değere sahip olan MantisSwap, ağ üzerinde kilitli bulunan toplam değerin %6.6’sını oluşturmaktadır. 

0VIX

0VIX, Polygon üzerine inşa edilmiş bir merkeziyetsiz finans (DeFi) likidite piyasası protokolüdür. 

Ağ üzerinde bulundurduğu toplam kilitli değer ile listenin dördüncü sırasında yer alan 0VIX, 740 bin dolarlık kilitli değere sahiptir. 0VIX’in bulundurduğu bu kilitli değer, ağ üzerinde %3.2’lik bir bölümü kapsamaktadır. 

Clober 

Clober, EVM için tek tam zincir içi emir defteri ve DEX’tir. Polygon zkEVM üzerinde 603 bin dolar değerinde kilitli toplam değer bulunduran Clober, listenin beşinci sırasında yer almaktadır. Clober’ın toplam kitli değeri, ağ üzerinde %2.6’lık bir bölümü oluşturmaktadır. 

Listenin geri kalanında ise DoveSwap, Antifarm Finance ve Symbiosis Finance bulunmaktadır. Bu protokollerin bulundurduğu toplam kilitli değerler ise şöyle sıralanabilir: 

  • DoveSwap (521 bin dolar)
  • Antfarm Finance (120 bin dolar) 
  • Symbiosis Finance (30 bin dolar)

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Mantle Network Nedir?

BNB Fiyatı, Davanın Etkisiyle 220 Doların Altına Gerileyebilir