içinde , ,

Polygon ve Cere Network İş Birliği: DaVinci Platformu

Polygon ve Cere Network, hem merkeziyetsiz veri hem de NFT transferlerini kolaylaştırmayı amaçlayan NFT destekli deneyimler için bir para kazanma platformu olan DaVinci’yi başlatmak için iş birliği yapıyor.

DaVinci platformu güç sağlamak için Merkeziyetsiz Cere Data Cloud’u, Cere akıllı sözleşmeleri, Cere CRM ve $CERE tokenlerini kullanır.

Bir layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon ve merkeziyetsiz bir veri bulutu platformu olan Cere Network, DaVinci adlı bir Web3 medya platformunun lansmanını duyurdu. Her iki tarafın da misyonu, NFT destekli varlıkları daha güvenli bir şekilde depolayarak doğrulanabilir ve tamamen merkeziyetsiz veriler sağlamayı kapsıyor.

DaVinci, NFT temelli deneyimler için hem merkeziyetsiz veri aktarımlarını hem de NFT değer aktarımlarını kolaylaştırarak içerikten para kazanmayı sağlayan bir platformudur. Cere’nin veri bulutundan güç alan platform, akıllı sözleşmeler aracılığıyla NFT sahiplerine kişiselleştirilmiş içerik akışı sağlar. Ayrıca; özel içeriğe erişim sağlayan işlevsel NFT’leri mint etmek ve satmak için Polygon’da dağıtılan NFT madencilik platformu Cere Freeport’tan yararlanır.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yaptığı bir açıklamada NFT’lerin potansiyeli söz konusu olduğunda buzdağının sadece görünen kısmının keşfedildiğini paylaştı.

Sanatçılar ve hayranlar, ana akım tüketiciler için blockchain’in potansiyelinin daha fazlasını gerçekleştiren DaVinci aracılığıyla daha fazla başarabilecek ve erişebilecek şeylere sahipler.  Sanatçılar ve markalar benzersiz içeriklerinden daha fazla gelir elde ederken, hayranlar daha iyi deneyimler elde ediyor ve bu sayede varlıklar, güvenli bir şekilde teslim ediliyor.

Şirkete göre, DaVinci’nin platformunun içerik yaratıcılarına sunmayı umduğu bazı avantajlar arasında; herhangi bir satıştan elde edilen telif ücretlerinden pay alma garantisi ve sürekli olarak yeni özel içeriğin teslim edilmesi yer alıyor.

Bu platform sayesinde sanatçılar, içeriklerini NFT sahiplerine ve hayranlarına göre uyarlamak için izleyici araştırma ve analiz araçlarına da erişebilecek.

Polygon kısa zaman önce ölçeklendirme çözümlerini genişletmek amacıyla Sequoia Capital India tarafından yönetilen 450 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığını duyurmuştu. Ayrıca; Polygon, bir DeFi ödünç verme platformu olan Aave tarafından oluşturulan bir Web3 sosyal medya protokolünü başlatmak için seçilen chain’di.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Yüksek Potansiyelli Projelerin Bu Haftaki Etkinlikleri | 14 Şubat 2022

Uber CEO’su, Kriptoya Sıcak Baktıklarını Doğruladı