in , , ,

Polygon, Neden Ethereum OG Desteği Alıyor?

Polygon (eski adıyla Matic Network), Ethereum alanındaki öncülerden büyük destek alıyor. Bu Ethereum OG’lerinin Polygon’u bu kadar desteklemesinin şüphesiz bazı nedenleri olmalı. Anthony Sassano gibi insanlar bir projenin arkasında durduklarında, buna tekrar bir göz atmak gerekir.

Polygon Nedir?

Polygon, Ethereum blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarına çözümler sunmak için tasarlanmış bir blok zinciri protokolüdür. Proje daha önce Matic Network olarak biliniyordu ancak yakın zamanda isim değişikliğine gitti. Layer 2 ölçekleme çözümüdür ve hem Binance hem de Coinbase tarafından desteklenir. Aavegotchi gibi çeşitli projeler Polygon’u kullanmaya başladılar.

Polygon, Ethereum uyumlu blockchain ağlarını bağlamak ve mevcut Ethereum blockchain ağını geliştirmek için özel olarak oluşturulmuştur. Bu başarıyı, daha yüksek verim sağlayarak ve yüksek gaz ücretlerini azaltarak gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Önceki projeler aynı hizmet seviyesini sağlamak için çok çalıştı, ancak bu çözümler hiçbir zaman Polygon ile aynı seviyedeki bir desteği yakalayamadı.

Ethereum Büyük Oyuncularının Polygon’u Desteklemesinin Nedenleri

Polygon’un misyonu, Ethereum’un milyarlarca kullanıcıya ölçeklenmesine yardımcı olurken Ethereum’un Blockchain interneti haline gelmektir. Bu, kırılması zor bir ceviz gibi görünse de, Polygon’un görevi için iyi bir nedeni var. Ethereum ağını mümkün olan en kısa sürede ölçeklendirmek için farklı projeler üzerinde çalışan birçok ekip var. Bununla birlikte, Polygon bu kalıcı sorunu çözmek için tamamen farklı bir yaklaşım benimsemiştir. Polygon bu hususta mükemmel işleyen, kullanımı kolay bir çerçeve sunuyor.

Bunun yanı sıra Polygon, Matic Proof-of-Stake zincirine ve geliştirdikleri diğer zincirlere destek sunmaya devam edecek. Polygon projesi ayrıca ZkRollups, Optimistic Rollups ve bu tür teknolojiler arasında birlikte çalışabilirlik sunacak. Bu, Ethereum OG’lerinin çoğunun Polygon’un Ethereum blok zincirini ölçeklendirme çözümü olduğuna inandırdı. Diğer bir kritik faktör de Polygon’un Ethereum’u çok zincirli bir ağa dönüştürmekle kalmayacak, aynı zamanda Ethereum ana zincirinin güvenliğini, güçlü ağ etkilerini ve topluluk değerlerini koruyacak. Anthony Sassano’ya göre Polygon, tüm ekosisteme bir ton değer katacak bir Ethereum geliştiricisi. Teorik olarak, Polygon’un yan zincirlerinin her biri saniyede 2 ^ 16 işlem gerçekleştirebilir. Bununla birlikte, dahili bir testte, protokol saniyede yaklaşık 7000 işlem gerçekleştirmiştir. Sonuç olarak; Polygon’un Ethereum OG’lerinden aldığı desteğin iyi olduğu konusunda herkes hemfikir. Polygon projesinin potansiyeli çok büyük ve Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirlik sorunlarına bir son verebilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Balinaları Av Peşinde: 11.554 Bitcoin Alındı

Bitcoin

Orta Vadeli BTC/USD Dip Alıcıları 40.000 Doları İzleyecek