in , ,

Polygon (MATIC) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Polygon (MATIC), geliştiriciler tarafından geliştiriciler için oluşturulmuştur. Ağ, mevcut tüm Ethereum araçlarını daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle birleştirir.

Polygon’un temel özellikleri şunları içerir:

  • Ethereum ana zincirinde sonuçlandırılan Polygon yan zincirlerinde hızlı, ucuz ve güvenli işlemler
  • Yüksek verim ve çok zincirli işlemler
  • Sorunsuz kullanıcı deneyimi
  • Bir dizi protokolü destekleyen genel yan zincirler

Polygon’un MATIC olarak bilinen yerel kripto parası, Ethereum ağında çalışan bir ERC-20 token’ıdır. MATIC, Polygon ağında ücret ödemek, stake ve yönetim için kullanılır.

Polygon (MATIC)

MATIC şu anda 6.7 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve en büyük 13. token olarak sıralanıyor.

Polygon (MATIC) Haberleri

NFT pazarı OpenSea, yeni Seaport protokolünde blok zinciri desteğini duyurduğundan, Polygon kısa süre önce manşetlere taşındı. En büyük pazar yeri, yüksek Ethereum gaz ücretlerinden kaçınmak için harekete geçti ve bildirildiğine göre yılda 460 milyon dolar tasarruf edecek. Bu Polygon ağının kullanımını artıracaktır.

OpenSea için Polygon’u kullanmak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç yeni özelliğin başlatılmasını sağlar:

  • Koleksiyon ve özellik teklifleri
  • Listeleme eşiği yok
  • Çoklu içerik oluşturucu ödemeleri
  • Toplu transferler

Analist Görüşleri

2022’de Polygon için önemli görüşlerden biri de Citigroup’un yayınladığı rapordu. Raporda Citigroup, Polygon’un 2030 yılına kadar 13 trilyon dolarlık bir metaverse ekonomisine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu tahmin ediyor.

Citgroup’un Metaverse ve Money raporuna göre

“Polygon gibi Layer-2 Ethereum çözümleri; Polygon ağındaki düşük geçerli gaz ücretleri, güçlü kullanıcı kabulü ve büyüyen geliştirici ekosistemi ve Polygon’da zaten mevcut olan merkeziyetsiz uygulamalar göz önüne alındığında yaygın olarak benimsenmeye devam edecek.”

Son OpenSea desteği ve platformun en son haberleri, MATIC kripto para birimi için uzun vadeli geleceğin temelinin yapılandırıldığını gösteriyor. Ancak token’ın fiyatı genel makroekonomik ortamdan etkilenebilir. Uzun vadeli yatırımlarınızda ayı ve boğa piyasalarının temel koşullarını da bilmelisiniz.

Daha önce Matic Network olarak bilinen Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için kullanımı kolay ilk platformdur. ETH’nin artan popülaritesi, artan gaz ücretleri ve aşırı trafik sayesinde blok zincirinin kullanımını da zorlaştırdı. Bu, düşük verime ve egemenliğin olmamasına ek olarak, Polygon’un yaratılmasına yol açmıştır.

Şu anda 37k dApp, ölçeklendirme çözümü olarak Polygon ağını tercih ediyor. Global şirketlerde Polygon’u tercih ediyor. Instagram Polygon’da NFT’leri başlattı. Adidas Originals ve Prada, Polygon’da NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Piyasaya yeni adapte olan küresel şirket ve markalar ilk adım olarak Polygon ağını tercih ediyor. Bu ise o markaların ulaştığı kitle düşünüldüğünde ağın daha fazla Web3 kullanıcısına ve projesine ulaşabileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Teknik Analiz

Swing Trading Nedir?

Kaspa Coin Mining Nasıl Yapılır?