içinde , ,

Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Temel Analiz

14 Aralık 2021 tarihine ait Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Polygon (MATIC)

ZK Rollup’lara odaklanan ve 2. Katman ölçekleme çözümüne odaklanan MATIC ekibi, aynı zamanda geçtiğimiz hafta aldığı yatırımlar ile 2.580 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bu seviyelere ulaştıktan sonra piyasa şartlarının da negatife dönmesi ile sert düşüşler yaşayarak 1.795 desteğine kadar geriledi.

Polygon (MATIC)
Polygon (MATIC) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Bu destek üzerinde yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ederken, bu yatay hareketlerin bir akümülasyon süreci olduğu düşünülürse, yukarı yönlü ivmesini tekrardan kazanarak 1.950-2.000 bölgesindeki majör direnci tekrardan test edebilir. 1.795 desteğinin aşağı yönlü kırılımı halinde ise 1.605 seviyelerinde destek bulabilir.

Solana (SOL)

Geçtiğimiz günlerde uluslararası bir ödeme platformu olan Deel listelerine girmesi gündeme gelen Solana, bu haberin etkisini piyasa koşullarına bağlı olarak pek hissettiremedi. 152 dolar desteğine kadar süren düşüşler, bu seviyelerde biraz ara vermiş görünüyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

167-178 dolar bölgesindeki majör desteğin de kırılması ile geçen hafta başından itibaren %20 üzerinde bir değer kaybı yaşadı. 152 dolar desteğinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde 167-178 dolar bölgesini tekrardan test edebilir. Bu bölgenin kırılması için 185 dolar ara direncinden onay beklenmesi de takip edilebilecek hareketlerden biri olarak göze çarpıyor. 152 dolar desteğinin kırılması halinde ise 134 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Binance Coin (BNB)

4 aralık tarihinde 490 dolar seviyelerindeki desteğe kadar sert bir düşüş yaşasa da, bu düşüş sonrası gelen yüksek miktardaki alım tepkileri ile hızlı bir toparlanma süreci yaşadı. İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde gerçekleştirdiği rallinin devam etmesi adına, kasım ayından itibaren başlayan düşüşler bu rallinin bir düzeltmesi olarak görülebilir.

Binance Coin (BNB)
Binance Coin (BNB) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Düşüş hareketlerinin bir kanal içerisinde gerçekleşmesi bu yönde bir algı oluşturabilir. Yukarı yönlü ivmenin tekrardan kazanılması halinde sırası ile 570 , 615 ve 660 dolar seviyelerindeki dirençleri tekrardan test edebilir. 520 dolar desteğinin kırılımı halinde ise 490 ve 470 dolar destekleri ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Blockchain Teknolojisinin Getirdiği Kolaylıklar

Özgür Demirtaş

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Kriptopara Yatırımcılarına Uyarılarda Bulundu