in , ,

Polygon (MATIC), Polygon 2.0’ı Tanıttı!

Polygon $MATIC, zero-knowledge destekli L2 blok zincirlerinden oluşan bir ağ olarak tasarlanan Polygon 2.0’ı inşa etme planını açıkladı.

Polygon 2.0: İnternetin Değer Katmanı

Protokolün ikinci versiyonu, ZK teknolojisi aracılığıyla kolaylaştırılan sınırsız ölçeklenebilirlik ve birleşik likidite sunan Değer Katmanı olmayı hedefleyecek. Ayrıca Polygon 2.0 mimarisi, L2’ler arasında güvenli ve anında çapraz zincir etkileşimlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

polygon

Polygon 2.0, yeni bir çapraz zincir koordinasyon protokolü aracılığıyla birleştirilen ZK destekli L2 zincirlerinden oluşan bir ağdır. Bir kullanıcı için tüm ağ tek bir zincir kullanıyormuş gibi hissettirecektir. Ağ pratik olarak sınırsız sayıda zinciri destekleyebilir ve zincirler arası etkileşimler ek güvenlik veya güven varsayımları olmadan güvenli ve anında gerçekleşebilir. Sınırsız ölçeklenebilirlik ve birleşik likidite sağlar.

Poligon 2.0, Ethereum’u genişleterek her zaman olması amaçlanan şey haline getirmeyi amaçlar. Polygon 2.0; Polygon Labs, geliştiriciler, araştırmacılar, uygulamalar, node operatörleri, validatörler ve daha geniş Polygon ve Ethereum toplulukları arasında bir yılı aşkın süredir devam eden iş birliğinin sonucudur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Binance Launchpad, Yeni Projesini Duyurdu!

FED Faiz Kararı Öncesi Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yaşıyor