Polygon (MATIC), Hermez Network İle 250 Milyon Dolarlık Anlaşmayla Birleşiyor

Hintli blockchain girişimi olan Polygon, kriptografi tabanlı bir ölçeklendirme projesi olan Hermez’i şirkete 250 milyon dolara mal olacak bir anlaşmayla satın aldığını duyurdu. Şirket, tutarı MATIC tokeni olarak ödeyecek.

İki blok zinciri ağının ilk tam gelişmiş birleşimidir. Hermez projesinin tüm bileşenleri: Teknoloji, canlı çözümler, ekip ve HEZ tokeni Polygon ekosistemine entegre edilecek. Birleştirilmiş varlık yeni isim altında faaliyet gösterecek: Polygon Hermez.

Şirket, Polygon Hermez’in halihazırda Polygon PoS, SDK, Avail, vb. gibi çözümler sunan bu pazarda günden güne büyüyen Polygon ekosisteminin bir parçası olacağını söyledi. Şirket yaptığı açıklama şunları da ifade etti:

“Bu birleşme, ilerlemeye devam eden stratejik odak noktamız olarak Zero Knowledge (sıfır bilgi ispatı) tabanlı çözümleri kamuya açıkladıktan sonra, ZK ölçeklendirme alanına ilk büyük adımımızdır. Bu stratejik kararla ilgili daha fazla ayrıntı ZK tezimizde bulunabilir.”

Birleşmeden sonra, HEZ token sahipleri yakında yayınlanacak olan swap sözleşmesi aracılığıyla tokenlerini Polygon’un yerel tokeni MATIC ile değiştirebilecekler. Takas oranı 1 HEZ’e 3.5 MATIC’dir ve 14 Ağustos 2021 CET 11:00’deki o anki fiyatlara göre hesaplanacak.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Token

Fenerbahçe (FB) Token mi, Galatasaray (GAL) Token mi?

Bitcoin, Dogecoin

2021 Yılında Takip Etmeniz Gereken Kripto Fenomenleri