içinde , ,

Polygon (MATIC), Disney Accelerator İçin Seçilen Web3 Projeleri Arasında!

Disney Accelerator için bu yılki programda web3 şirketi Polygon (MATIC) de yer alıyor. Program artırılmış sanal gerçekliğe ve metaverse oluşturmaya odaklanıyor.

Walt Disney Company henüz kendi başına herhangi bir kripto oyunu yapmadı. Ancak şimdi hızlandırıcı programında birden fazla kripto şirketi var.

Disney, hızlandırıcı programının 2022 katılımcılarını 14 Temmuz Çarşamba günü açıkladı ve önde gelen Web3 şirketi Polygon da bunların arasında yer alıyor.

Polygon hesabı, resmi duyuruya bir bağlantıyla birlikte tweet attı:

“Dün gibi ilk Disney deneyiminizi hatırlıyorsanız elinizi kaldırın. Polygon’un Disney Accelerator programının bir parçası olarak seçildiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Proje, daha önceki bir tweet’te, program için “seçilen tek blockchain” olduğunu belirtti. Ancak diğer kaç blockchain projesinin başvurduğu veya değerlendirildiği belli değil.

Eskiden Matic Network olarak bilinen ve 2021’de yeniden markalaştırılan Polygon, Ethereum’un sınırlı verim ve zayıf kullanıcı deneyimi gibi bazı önemli sınırlamalarını ele almaya çalışan Ethereum uyumlu blockchain’leri oluşturmak için bir ölçeklendirme ve birlikte çalışabilirlik projesidir.

Disney Accelerator programının Genel Müdürü Bonnie Rosen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Neredeyse bir yüzyıldır Disney, geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanmanın ön saflarında yer alıyor. En yeni şirket sınıfımızla, yenilikçiliğe olan bağlılığımızı ilerletmeyi ve önümüzdeki 100 yıl boyunca Disney izleyicilerine ve misafirlerine büyülü deneyimler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Disney Accelerator’de Polygon’a katılanlar arasında Web3 sosyal medya uygulaması Flickplay, yapay zeka platformu Inworld, Web3 hikaye anlatımı platformu Lockerverse, artırılmış gerçeklik şirketi Red 6 ve “deneysel” bir e-ticaret platformu olan Obsess yer alıyor. Program bu hafta başlıyor.

Polygon (MATIC)

Disney, katılımcılara yatırım sermayesi, eğlence devinin Los Angeles’taki yaratıcı kampüsündeki ortak çalışma alanına erişim ve Disney yöneticileri, girişimciler, yatırımcılar ve eğlence ve teknoloji alanlarındaki iş liderlerinden mentor desteği ve rehberliği sağlanacağını söyledi.

Hızlandırıcı, teknoloji ve eğlencenin geleceğini etkileme vizyonuna sahip, girişim destekli, büyüme aşamasındaki girişimlere açıktır. Disney, bu yılki hızlandırıcı sınıfının artırılmış gerçeklik (AR), yapay zeka (AI) ve değiştirilemez token’lar (NFT’ler) gibi teknolojiler aracılığıyla sürükleyici deneyimlerin geleceğini oluşturmaya odaklanacağını söylüyor.

NFT’ler, dijital veya fiziksel varlıklar üzerinde sahiplik gösteren blockchain tabanlı token’lardır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

CEEKLAND Satış Detayları ve Tarihi Açıklandı!

EuroCoin (EUROC) Circle Tarafından Euro-Pegged Stablecoin Yayına Geçiyor: EUROC Nedir?