in , , ,

Polygon (MATIC) Ağındaki En Popüler Oyunlar

blockchain oyunu polygon games

Metaverse oyunları popüleritesini korumaya devam ediyor. The Sandbox ve Decentraland benzeri oyunları bünyesinde bulunduran Polygon (MATIC) ağı, pasif gelir elde etmek isteyenler için oldukça güzel oyunlara sahip. Bu yazımızda Polygon blok zincirinde yer alan 7 popüler oyunu inceleyeceğiz.

Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes, tipik bir mobil kule savunma oyunudur ve ücretsizdir. TOWER ekosistemine ait bu oyun, 2 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Oyunu oynayabilmeniz için Crazy Defense Heroes kullanıcı adınızı MetaMask cüzdanınıza bağlamanız gerekir.

Oyunda, farklı seviyelere ait fantastik canavarlar bulunur ve bu karakterlerle savaşıp alanınızı korumaya çalışırsınız. Oyuncular, oyun içi satın alımlarda bir ERC-20 tokeni olan TOWER tokenlerini kullanabilirler.

polygon

Bu kule savunma oyunu, farklı güç ve yeteneklere sahip koleksiyon kartlarına odaklanır. Oyunu oynayarak ve daha fazla kart toplayarak TOWER tokenleri kazanırsınız. Kartlar çeşitli kahramanları, büyüleri, ekipmanları ve savunma binalarını temsil eder. Oyuncular, kartları tokenize edebilir veya oyunun pazarında NFT olarak takas edebilirler.

Arc8

Çeşitli mobil oyunlardan oluşan bir koleksiyon olan Arc8, hem Android hem iOS işletim sistemlerinde erişilebilirdir. Oyun ücretsizdir ve aylık 30 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir.

Uygulama, oyunculara turnuva ve yarışma tabanlı 1v1 oyunlar sunar. Kazananlar ise ödül olarak ERC-20 tokeni olan GMEE tokenlerine sahip olurlar. Kripto paralar üzerine odaklanan oyunların aksine Arc8, işlevsellik üzerine kuruludur.

Pegaxy (Pegasus Galaxy)

Oyuncuların VIS adı verilen tokenler toplamalarını sağlayan bu oyun, mitolojik tasarımlara sahip bir at yarışı simülasyonudur. Oyunu oynayabilmeniz için cüzdanınızı Polygon Chain’e ve Pegaxy web sitesine bağlamanız gerekir.

polygon games

Oyunu, robot görünümlü bir Pegasus olan Pega NFT’yi satın alarak oynarsınız. Oyuncular bu NFT’yi satın alabilir veya kiralayabilirler. Karakterinizi satın aldıktan/kiraladıktan sonra Pega’nızın seviyesine uyan lobiye aktarılırsınız. Diğer oyuncular lobiye katıldıklarında pistteki değişkenlere göre vitesinizi ayarlamanız için 60 saniyeniz olacaktır. 11 oyuncudan ilk 3’e girenler ise VIS tokenleri kazanırlar.

REVV Racing

Animoca Brands tarafından geliştirilen REVV Racing, blockchain tabanlı popüler bir arcade araba yarışı simülasyonudur. Play-to-Earn (P2E) oyunu olan bu simülasyon, kripto cüzdanı bağlamayı gerektirir. Oyun içi satın alımlarınızı ise ekosisteme ait REVV tokenleri ile gerçekleştirirsiniz. Oyun içindeki varlıklarınızı dilediğiniz gibi trade edebilirsiniz.

Aynı zamanda oyunda yer alan REVV yarış arabalarının her biri, toplulukta takas edebileceğiniz NFT’lerdir. Bu yüzden Polygon, araç satın alımlarınızı OpenSea üzerinden gerçekleştirmenize izin verir.

Aavegotchi

Aavegotchi, kripto kazanabileceğiniz basit ama oldukça ilgi çeken bir oyundur. Birçok metaverse oyununda olduğu gibi piksellerden oluşan karakterler satın alırsınız. Oyunu oynamak için ise kripto cüzdanınızı kullanıcı adınıza bağlamanız gerekir.

polygon games 3

Oyunda yer alan hayalet karakterlerin doğacağı portalları, Binance ve Coinbase’te bulabileceğiniz GHST tokenleri ile satın alırsınız. Portal satın aldığınızda, birbirinden farklı özelliklere sahip hayaletlerden seçmeniz istenecektir.

Skyweaver

Polygon üzerindeki nispeten en yeni oyunlardan biri olan Skyweaver’ın oynaması ücretsizdir. Oyunun arayüz kullanımı oldukça kolaydır ve kullanılan renkler sayesinde eşsiz bir deneyim sunar. Oyundaki amaç, kullanıcıların rakiplerini alt edebilecekleri ender kartları koleksiyon haline getirmeleridir. Kartların her biri kendine özgü büyü ve yeteneklere sahiptir.

Skyweaver; kullanıcılara masaüstü, Android ve iOS seçenekleri sunar. Ayrıca oyuna Linux, Mac veya Windows gibi işletim sistemlerinde de sahip olabilirsiniz. Oyuna başlamadan önce kartlarınızı biriktirebileceğiniz bir cüzdan oluşturup Skyweaver hesabınıza bağlamayı da unutmamanız gerekir.

Chumbi Valley

Önde gelen roleplay oyunlarından Chumbi Valley; Android, iOS ve bilgisayarlarda erişilebilirdir. Amaç, kullanıcıların “Chumbi” adı verilen mitolojik varlıklarıyla ilgilenmeleridir. Oyun grafikleri ise Zelda, Pokémon ve Stardew Valley gibi klasiklerden etkilenmiştir.

Oyunun başlangıcında, trade edemeyeceğiniz ve satamayacağınız yaşlı bir Chumbi ile eşleştirilirsiniz. Bu Chumbi ile ender NFT varlıkları bulmanız ve farklı görevleri tamamlamanız gerekecektir. Aynı zamanda mitolojik dostunuz ile yeni portallar açabilir, yeni bölgeler keşfedebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Binance Custody Nedir?

WeSendit (WSI) Nedir? Nasıl Alınır?