Poly Network Hacker Saldırısına Uğradı: O3Labs Swap İşlemleri Askıya Alındı

poly network

En büyük çapraz zincir protokol hizmetlerinden birisine veren Poly Network ve partneri O3Labs şu an büyük bir sorunla karşı karşıya. Şu an için, 150 milyon ABD doları hacker’lar tarafından çalınmış gözüküyor.

Poly Network bu konu hakkında Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradıklarını belirtip, varlıkların bilgisayar korsanının adreslerine aktarıldığının tespit edildiği belirtildi.

#PolyNetwork’ün saldırıya uğradığını duyurduğumuz için üzgünüz

Varlıkların, bilgisayar korsanının aşağıdaki @BinanceChain, @ethereum ve @0xPolygon adreslerine aktarıldığı tespit edildi:

ETH: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963
BSC: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71
Polygon: 0x5dc3603C9D42Ff184153a8a9094a73d461663214

150 milyon ABD dolarına tekabül eden varlıkların çalınması, Poly Network tarafında şok etkisi yarattı. Poly Network yetilileri, blok zinciri ve kripto borsalarının madencilerini yukarıdaki adreslerden gelen varlıkları kara listeye alınmasını istedi. Yasal işlem başlatacaklarını ve bilgisayar korsanlarını çaldıkları varlıkları iade etmeleri için son bir çağrıda bulundular.

Poly Network tarafından gelen açıklanmanın ardından O3Labs, swap işlemlerinin askıya alındığını duyurdu.

O3 Swap işlemi, Poly Network’ün saldırıya uğraması nedeniyle şu anda askıya alındı. Ekiple iletişim halindeyiz. Lütfen tam işlevselliğe geri dönmek için sabırlı olun. Zincir dışı işlemler işlev devam etmektedir ve normal şekilde kullanılabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

NFT

NFT Pazarında Top Koşturan Ioconic, 1.1 Milyon Sterlin Fon Toplamayı Başardı

EtherRocks

NFT Dünyasının Yeni Çılgınlığı EtherRocks: Değeri 1.9 Milyar USD’ye Ulaştı