içinde

Pollen DeFi Ekibi ile AMA Etkinliği

Pollen DeFi projesi ekibi, 14 Aralık 2021 Salı Türkiye saati ile 19.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Pollen DeFi project team, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Tuesday, December 14, 2021 at 19.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Odo: Herkese merhabalar! Sizinle olmak çok güzel 😄

Hello everyone in the KoinSaati community! Great to connect with you all 😄

kriptopiggy: Bu etkinlik için güzel topluluğumuza hoş geldiniz! Sizi burada ağırlamaktan çok mutluyuz.
Nasılsınız? @s_odo44 @Mectors

Welcome to our lovely community for this event! We are very happy to host you here.
How are you doing? @s_odo44 @Mectors

Maarten Ectors: Burada olmak bizim için bir onur.

An honour being here.

kriptopiggy: AMA oturumumuzdan önce, kendinizi ve geçmişinizi tanıtır mısınız?

Before our AMA session, Could you introduce yourself and your background?

Odo: Tabi ki!

Benim adım Odo, Pollen’de Pazarlama Operasyonları’nda çalışıyorum. Takımda her şeyden biraz yapıyorum ve Kripto alanında çalışabildiğim için çok minnettarım! Üniversitem geçen yaz bittiğinde Kripto’ya girdim, bu Bitcoin satın almak için mükemmel bir zamandı ahah. Yaklaşık 2 ay önce Pollen’de çalışmaya başladım ve o zamandan beri hayat aynı değil!

Unilever, Spotify, Apple, Netflix ve Gilette gibi müşterilerle çalışarak danışmanlık yapıyordum. Ama şimdi daha dijital bir dünyada çalışmaktan çok daha mutluyum.

Sure!

My name is Odo, I work as Marketing Operations at Pollen. I do a bit of everything over here in the team, and I’m super grateful to be able to work in the Crypto space! I got into Crypto when my University finished last summer, which was the perfect time to be buying bitcoin ahah. I started working at Pollen around 2 months ago, and life hasn’t been the same since!

I used to work in consultancy, working with clients like Unilever, Spotify, Apple, Netflix and Gilette. But I am much happier now working in a more digital world.

Maarten Ectors: İsmim Maarten Ectors, İngiltere’nin en büyük yatırım yöneticisinde eski inovasyon yöneticisiyim, 2021’in en büyük 2 coin listelerinden 2’sinin danışmanı [Casper Labs ve Human Protocol], yakında duyurulacak olan NTF ve Metaverse kullanıcı tarafından oluşturulan içerik pazarının danışmanı ve son fakat en az değil, Pollen’in ademi merkeziyetçiliğine öncülük ediyor. Benim odak noktam, topluluğun ürünü yönetmesine izin vermek ve ürünün bir sonraki sürümünü, birçok tarafın onu özelleştirebileceği ve kendi varlık havuzlarını ve tokenlerini oluşturabileceği şekilde tasarlamaktır.

Bir süredir blockchain’le ilgileniyorum. 2015’teki ilk DevCon1’de sunum yaptım ve 2016’da Mobile World Congress’e getirdiğim ve bundan dört yıl sonra en iyi IoT girişimini kazandıkları Slock.it ile tanıştım. Diğer herkes onları DAO’nun [50 milyon doları çalınan 150 milyon dolarlık ICO] arkasındaki insanlar olarak biliyor.

Maarten Ectors, ex-chief innovation officer at the biggest UK investment manager, advisor to 2 of the biggest coin listings of 2021 [Casper Labs and Human Protocol], de-consultant for a soon to be announced NTF and Metaverse user-generated content marketplace and last but not least leading the decentralisation of Pollen. My focus is on allowing the community to govern the product and designing the next version of the product in such a way that many parties can customise it and create their own asset pools and token.

I have been doing blockchain for quite some time. I presented at the first DevCon1 in 2015 where I met Slock.it, who I brought to Mobile World Congress in 2016 where they won the best IoT startup four years from now. Everybody else knows them as the people behind The DAO [$150M ICO of which $50M got stolen].

kriptopiggy: Teşekkür ederiz. Hazırsanız başlayalım mı? 😻

Thank you. Let’s begin if you are ready? 😻

Maarten Ectors: Hazırız 🙂

Born ready 🙂

kriptopiggy: Merhaba Arkadaşlar, Pollen DeFi projesi Merkeziyetsizleşme Sorumlusu Maarten Ectors ve Pazarlama Operasyonlarından Odo, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber. Maarten ve Odo, Pollen DeFi projesi hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz! Programımız 2 bölümden oluşacak: ⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır. ⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuklarımız, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak. Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/koinsaati/status/1470506154132488198) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ve https://twitter.com/PollenDeFi hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends, Maarten Ectors and Odo, Leading Decentralisation and Marketing Operations of Pollen DeFi project are with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event. Maarten and Odo, thank you for accepting our invitation to answer the questions about Pollen DeFi! Our event will be held in 2 sessions: ⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session. ⁃ After Maarten and Odo answer our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Our guests will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/koinsaati/status/1470506154132488198) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati and https://twitter.com/PollenDeFi Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Odo: Hadi başlayalım!

Lets go!

kriptopiggy: S1- Pollen platformu ile henüz tanışmayanlar için ne söylersiniz? Pollen nedir? Neyi amaçlamaktadır. Bize kısaca anlatır mısınız?

Q1- What would you say to those who haven’t met the Pollen platform yet? What is Pollen? What is its purpose? Can you explain us briefly?

Maarten Ectors: Pollen DeFi, topluluğun toplu olarak kripto varlık havuzları sepetlerine sahip olduğu ve yönettiği ve ‘varlık havuzu tokenlerini’ elinde bulundurduğu, türünün ilk örneği merkeziyetsiz, yeni nesil bir protokoldür. Multi-trilyon dolarlık bir pazar, fırsatlara eşit erişim sağlayan gerçekten merkeziyetsiz bir varlık yönetimi ekosistemine ihtiyaç duyar. Tüccarlar [Pollenators olarak adlandırılır], liderlik tablosunda en üst sıralarda yer almak ve ödüller kazanmak için itibar kazanırlar. ‘Pasif’ kullanıcılar, getiri elde etmek için yönetim tokenlerini devreder. Tüm kullanıcılar, topluluk tarafından yönetilen varlık havuzlarına erişmenin avantajlarından yararlanır.

Pollen’in en başından beri odaklandığı sorun, perakende yatırımcıların çoğunluğunun hem borsaya hem de kriptoya yatırım yaptıklarında para kaybetmeleriydi. Pollen DeFi, Pollenators’ın kripto portföylerini nasıl yöneteceklerini öğrenmesini ve en iyisinin hem büyük yatırım kararları vererek hem de birçok takipçisi, yani delege sahibi olarak ödüllendirilmesini kolay ve eğlenceli hale getirmeye odaklanır. Pollen, herkesin ortak bir portföy üzerinde oy kullanabileceği açık kaynaklı bir platform olarak başladı. Kendi sentetik portföyünüzü yönetmenin süper kolay hale geldiği ve geliştirebilmeniz için en iyilerden öğrenmenin çok kolay hale geldiği yeni bir sürümü [buradan daha fazlasını okuyun – https://mectors.medium.com/98e04ae1eba7] başlatmak üzereyiz. Pollen’in amacı, HiveMind dediğimiz kalabalığın bilgeliğinden yararlanmak ve diğerlerinin buna dayalı olarak piyasadan daha iyi performans gösteren varlık havuzları oluşturmasına izin vermektir.

Pollen DeFi is a first of its kind decentralised, next-gen protocol where the community collectively owns and manages baskets of crypto asset pools and holds ‘asset pool tokens’. A multi-trillion dollar market needs a truly decentralised asset management ecosystem providing equal access to opportunity. Traders [called Pollenators] build reputation to top the leaderboard and earn rewards. ‘Passive’ users delegate governance tokens to earn yield. All users reap the benefit of accessing community managed asset pools.

The problem Pollen focused on from the start was that the majority of retail investors lose money when they invest both in the stock market and crypto. Pollen DeFi focuses on making it easy and fun for Pollenators to learn how to manage portfolios of crypto, and for the best to get rewarded both by making great investment decisions but also by having many followers, i.e. delegators. Pollen started as an open source platform in which everybody can vote on a joint portfolio. We are about to launch a new version [read more here – https://mectors.medium.com/98e04ae1eba7] in which managing your own synthetic portfolio becomes super easy as well as learning from the best so you can improve. The goal of Pollen is to tap the wisdom of the crowd, which we call the HiveMind, and allow others to create asset pools based on it which outperform the market.

Odo: Bu videoyu çok seviyoruz

we LOVE this video

kriptopiggy: Biz de videoyu çok sevdik

we also like it very much

kriptopiggy: Detaylı cevabınız için çok teşekkürler. Şimdi ikinci soruya geçiyorum.

Thank you very much for your detailed answer. Now, I will ask our second question.

 

kriptopiggy: S2- Pollen’in, kullanıcıların talepleri doğrultusunda alım satım yapmalarına izin verilen bir platform olduğunu görmekteyiz. Bunu nasıl yapabileceklerini ve ne tür faydalar sağlayacaklarını anlatır mısınız?

Q2- We see that Pollen is a platform where users are allowed to trade in line with their demands. Can you tell us how they can do this and what kind of benefits it will provide?

Odo: Pollen kullanıcıları 3 şeyi yapabilir:

1. Pollenators/Aktif Varlık Havuzu Yöneticileri – Sanal/sentetik token portföylerini dengeleyerek ve PLN’yi stake ederek itibar kazanabilir, lider panosunda listelenebilir ve ödüller kazanabilir. Pollenator’ler diğerlerinden öğrenebilir ve bir topluluk olarak yatırım kararlarını iyileştirebilir. Amaç, en iyi varlık yöneticilerinin kimler olduğunu bulmak ve pazarın bir sonraki adımda ne yapacağı konusunda kalabalığın bilgeliğinden yararlanmaktır.

2. Yetki Verenler – İster bireyler ister en iyi Pollenator’ler grubu olsun, en iyi performans gösteren Pollennator’leri takip etmek için PLN’lerini kullanın. Bunu yaparak, bahis konusu PLN, en iyi performans gösterenlerin yaptıklarını takip edecektir. Delegeler, gelirlerinin bir kısmını takip ettikleri Pollenator’ler ile paylaşacaklardır. Delegasyon, en iyi Pollenator’lerin itibarına yönelik bir girdidir.

3. Varlık havuzu Yatırımcıları – Gerçek varlıklarla desteklenen varlık havuzlarına stablecoin veya benzeri bir yatırım yapın. Varlık havuzunun portföyü, Pollenator kalabalığının bilgeliğine dayanmaktadır. Amaç, piyasa getirisinin üzerinde gelir elde etmektir.

Tüm bu farklı grupların birlikte çalışmasıyla platformun sunduğu portföy dağılımının piyasadan daha iyi performans göstereceğinden emin olabilirsiniz. 🚀

KoinSaati topluluğunu Türk Telegram grubumuza davet etmek bizim için büyük bir şans!

https://t.me/PollenDeFiTurkish

Users on Pollen can do three things:

1. Pollenators/Active Asset Pool Managers – Gain reputation, be listed on the leaderboard and obtain awards by balancing portfolios of virtual/synthetic tokens and staking PLN. Pollenators can learn from others and as a community improve their investment decisions. The objective is to find out who are the best asset managers and obtain the wisdom of the crowd around what the market will do next.

2. Delegators – Stake their PLN to follow top performing Pollenators, either individuals or the group of top Pollenators. By doing so the staked PLN will follow whatever the top performers are doing. Delegators will share a part of the revenues with the Pollenators they follow. Delegation is an input towards the reputation of the best Pollenators.

3. Asset Pool Investors – Invest stable coins or similar in asset pools backed by real assets. The asset pool’s portfolio is based on the wisdom of the crowd of the Pollenators. The objective is to obtain above market returns.

With all of these different groups working together, you can be sure that the portfolio allocation that the platform delivers will be outperfoming the market 🚀

kriptopiggy: Kullanıcılara birçok farklı seçenek sunuyorsunuz. Bence bununla piyasadaki diğer projelerden ayrı bir yere geleceksiniz.

You offer many options to users. In this way, I think you will be different from the others in the market.

Odo: Yapabileceğimize inanıyoruz 🙌

We know we can be! 🙌
kriptopiggy: S3- Pollen platformunun benzer amaçla oluşturulan platformlara göre farkları ya da artı özellikleri nelerdir?
Q3- What are the differences or different features of the Pollen platform compared to similar platforms?

Maarten Ectors: Şu anda Pollen DeFi gibi bir platform yok! Tabii ki mevcut kripto varlık yönetimi protokolleri var, ancak bunların çoğu, tüm kararları alan bir varlık yöneticisi ile çalışmanın geleneksel finans varlık yönetimi yöntemini takip ediyor ve yatırımcılar portföy yönetimine dahil değil. Pollen DeFi farklıdır. Varlık havuzları, yönettikleri portföy düşse bile, bir yatırımcının varlıklarının bir kısmını alan varlık yöneticileri tarafından yönetilmez. Bunun yerine Polenatörler, itibar kazanmak ve ödüllendirilmek için portföyün sanal sürümlerini yönetir. Bunu yaparak, varlık havuzları, en iyi Polenatörlerin kararlarını bir araya getirerek varlık yönetimini otomatikleştirebilir. Kriptoda yeni olan kişiler, PLN’yi en iyi Polenatörlere devredebilir ve her ikisi için de ek bir win-win durumu yaratır. Sonuç, piyasadan daha iyi performans göstereceğini öngördüğümüz ilk topluluk odaklı varlık yönetimidir. Koinsaati Topluluğu kendi varlık havuzuna ve tokenine sahip olmakla ilgilenir mi?

Pollen DeFi platformunun diğerlerinden en büyük farkı, Polen DeFi’nin eğlenceli, kolay ve düşük maliyetli olmasıdır.

There currently isn’t a platform like Pollen DeFi! Of course there are existing crypto asset management protocols, but most of them follow the traditional finance asset management way of working with an asset manager taking all decisions and investors not being involved in portfolio management. Pollen DeFi is different. Asset pools are not managed by asset managers who get part of an investor’s assets, even if the portfolio they manage goes down. Instead Pollenators manage virtual versions of the portfolio in order to gain reputation and get rewarded. By doing so, the asset pools can automate asset management by aggregating the decisions of the top Pollenators. People who are new to crypto can delegate PLN into the top Pollenators, creating an additional win-win for both. The outcome is the first community-driven asset management which we foresee to outperform the market. Would the Koinsaati Community be interested in having their own assets pool and token?

The biggest differences between the Pollen DeFi platform and others is that Pollen DeFi is fun, easy and low cost.

Maarten Ectors:

Temel olarak kaydırıcıları hareket ettirir ve PLN’yi stake edersiniz. İşte bu kadar kolay.

You basically move the sliders and stake PLN. That is how easy it is.

kriptopiggy: wow. Bu durumda hem kriptodaki insanlar hem de Pollenatorler kazanır. Aynı zamanda eğlenceli ve düşük maliyetli olması hepimiz için bir avantaj. ve evet bu KoinSaati için iyi bir fikir olabilir 🙂

wow. In this case, both the people in the crypto and the Pollenators win. At the same time, it is an advantage for all of us that it is fun and low cost. and yes this could be a good idea for KoinSaati 🙂

kriptopiggy: S4- Pollen platformunda kaç farklı özellik mevcuttur? Bunların her biri nasıl çalışır ve ne işe yarar? Hiç trade yapmayı bilmeyen birisi platformu kullanabilecek mi?

Q4- How many features are available on the Pollen platform? How does each of these work and what is its purpose? Will someone who does not know how to trade be able to use the platform?

Maarten Ectors: KoinSaati varlık havuzu ve token üzerinde KoinSaati topluluğuyla çalışmaktan mutluluk duyarım.

Happy to work with the KoinSaati community on a KoinSaati asset pool and token.

Odo: Ana Özellikler:

Polenatörler – sentetik portföyünüzde PLN’ye stake edin, ödüller, itibar kazanın ve skor tablosundaki konumunuzu belirleyin.

Delegeler – bir veya en iyi Polenatörleri takip etmek ve çalışmalarının kazanımlarını paylaşmak için PLN’yi stake edin.

Lider Tablosu – kimin lider olduğunu anlayın [portföylerini nasıl yönettiklerine, delegelerin miktarına, ne kadar harcadıklarına göre değil] ve en iyilerinden öğrenin.
Topluluk tarafından yönetilen Varlık Havuzları ve tokenleri [yakında] – topluluklar kendi varlık havuzlarını oluşturup yönetebilir ve herkesin yatırım yapabilmesi için kendi tokenlerine sahip olabilir.

Sorunun son kısmıyla başlayalım. Kripto konusunda yeniyseniz, iki yol vardır:

PLN’nizi devretmek ve en iyi Polenatörleri takip etmek. Onlar kazandıklarında siz kazanacaksınız ama kazancınızın bir kısmını onlarla paylaşacaksınız.

Kendi sentetik portföyünüzü yönetin ve küçük miktarlarda PLN yatırın. Bu, kararlarınızın ne zaman iyi olduğunu ve ne zaman iyileştirmelere açık olduklarını görmenizi sağlayacaktır. Gidip en iyi Polenatörlerin neler yaptığını görerek, en iyilerden öğrenebilir ve gelişebilirsiniz.

Polen DeFi, herkesin eğlenmesine ve katılmasına izin vermekle ilgilidir.

These are our main features on the platform:

1. Pollenators – stake PLN in your synthetic portfolio go gain rewards, reputation and determine your position on the leaderboard.

Delegators – stake PLN to follow one or the top Pollenators and share in the gains of their work.

3. Leaderboard – understand who is leading [based on how they manage their portfolio, the amount of delegators, not how much they spend] and learn from the best.

4. Community-managed Asset Pools and token [coming soon] – communities can create and manage their own pool of assets and have their own token so anybody can invest.

Let’s start with the last part of the question. If you are new to crypto, then there are two paths:

Delegating your PLN and following the top Pollenators. You will earn when they earn but share part of your earnings with them.

Manage your own synthetic portfolio and stake small amounts of PLN. This will enable you to see when your decisions are good and when they are open for improvements. By being able to go and see what the top Pollenators are doing, you can learn from the best and improve.

Pollen DeFi is about allowing everybody to have fun and participate.

Odo: Mevcut finansal sistemi bozmakiçin HiveMind’de hep birlikte çalışabiliriz!

We can all work together in the HiveMind to glitch the current financial system!

kriptopiggy: Evet, bu gelişmek ve öğrenmek için iyi bir yol. Teşekkür ederiz. Sıradaki soruya geçiyorum.

yes it’s a good way to learn and improve. Thank you. Moving on to my other question.

kriptopiggy: S5- Pollen platformu ile topluluk mensupları veya traderlar ne tür kazançlar sağlayabilecekler?

Q5- What kind of profits will community members or traders make with the Pollen platform?

Odo: Bir varlık havuzu tahsisi gönderirken, uygulama üzerinde PLN’deki portföy P&L’nizi izleyebilirsiniz. Kâr ve Zarar, yeni tahsisin açıldığı anda mevcut durumuna karşı PLN’deki varlıkların fiyatı ile ölçülür veya tahsisin bu sürümünü kapattıysanız, tüm geçmişinizi uygulamada görüntüleyebilirsiniz, size toplam P&L’nizin ve gönderdiğiniz her tahsisin ne kadar iyi performans gösterdiğinin bir göstergesini verir.

Traderlar kendi PLN tokenlerini stake eder ve varlık havuzlarını yönetir. P&L’leri, portföyün bu sürümünün nasıl performans gösterdiğine dair bir fikir vermek için sürekli olarak yayınlanacak ve güncellenecektir. Delegeler daha sonra aktif Trader’larla PLN’lerini stake edebilecekler ve bu nedenle bu Trader’lar artık varlıklarınızla yatırım yapmış olacak. Yetki verenler, trader’larla ödülden küçük bir pay paylaşmak zorunda kalacaklar, ancak aynı zamanda herhangi bir zararı da paylaşmak zorunda kalacaklar. Bu yüzden yatırımcınızı akıllıca seçin!

When having submitted an asset pool allocation, you will be able to watch your portfolio P&L in PLN on the app. The P&L is measured by the price of the assets in PLN at the time of opening the new allocation, versus its current state, or if you have closed that version of the allocation, you will be able to view your entire history on the app, giving you an indiciation of your total P&L and how well each allocation you have submitted has performed.

Traders stake their own PLN tokens and manage asset pools. Their P&L will be posted and updated constantly to give them an idea of how that version of the portfolio is performing. Delegators will then be able to stake their PLN with active Traders, and thus those Traders are now investing with your assets. Delegators will have to share a small share of the bounty with traders, but will also have to share any losses too. So choose your investor wisely!

kriptopiggy: Açıklamalarınız için teşekkürler Maarten ve Odo! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Maarten and Odo! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

kriptopiggy: S6- Pollen platformunun yerel tokeni olan $PLN tokenin, ekosistemdeki rolü ve kullanım alanları konusunda ne söyleyebilirsiniz? Ayrıca PLN tokenomiks değerlerini de öğrenmek isteyen kullanıcılarımız için kısaca anlatabilir misiniz?

Q6- What can you say about the role and usage areas of the $PLN token, the native token of the Pollen platform, in the ecosystem? Also, can you briefly explain the PLN tokenomics ​​for our users?

Odo: PLN, ana yönetişim tokenidir ve 16 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan tokenimizin [https://roco.finance/igo]. İki ana işlevi vardır:

1. Kullanıcıların platformdaki bir portföyü aktif olarak yönetmelerine ve iyi kararlar vermeleri durumunda ödül olarak PLN kazanmalarına olanak sağlamak.

2. Pasif delegelerin, yönetişim tokenlerini en iyi performans gösteren trader’lara devretmelerine ve alınan iyi kararlar için ödül olarak PLN tokenlerini paylaşmalarına izin vermek.

PLN, bir ARC20 [yerel Avalanche] tokenidir.

Polenatörler PLN’ye yatırım yaptığında, portföylerinin performansına bağlı olarak bazıları kazanır, bazıları kaybeder. PLN ödülleri, piyasa herkes için yükseldiğinde daha küçüktür ve piyasa düştüğünde daha önemli hale gelir. Hatta piyasadan daha yavaş düştüğü sürece Portföyünüz düşerse ödül kazanmanız bile mümkün. Polen DAO, en iyi Polenatörleri ödüllendirmek ve uzun vadede toplam PLN arzının deflasyonist olmasını sağlamak için PLN’yi basacak ve yakacaktır.

Tabii ki, bu belki de Pollen’de inşa ettiğimiz şeyin en iyi yanı, topluluk! Trader’larımız, bir varlık havuzunda tutulan varlıkları bu tahsisin piyasanın en iyi performansını nasıl gördüklerini göz önünde bulundurarak yeniden tahsis edebilecek. Protokolümüze sundukları bu tahsislere dayanarak, trader’lara bir itibar puanı veriyoruz. Bu, sahip oldukları Pollen miktarıyla birleştiğinde, havuzdaki varlıkların nihai dağılımı söz konusu olduğunda sunumlarının ne kadar ağırlığa sahip olacağını gösterir.

Temsilcilerimiz daha sonra protokolde oturum açabilir ve varlık tahsisi ile kendileri oynamak yerine, traderlarımıza performanslarına ve itibar puanlarına göre sıralayan lider tablomuza bakabilirler. Bu kullanıcılar daha sonra PLN’lerini platformdaki en iyi trader’larına devretmeyi seçebilir ve bunu yaptıkları için PLN tokenleri kazanacaklar! Bu da, bu trader’ların arzu ettikleri tahsisin arkasında daha fazla Pollen olduğu anlamına gelir ve bu da teslimlerinin ağırlığını daha da güçlendirir! Trader’lar daha sonra, delegelerin Polenlerini sağlamak için kazandıkları ödüllerin bir kısmını paylaşacaklar!

Mainnet’imizi başlattıktan kısa bir süre sonra topluluklar kendi varlık havuzlarını oluşturabilecek ve arzularına göre varlıkları oraya ekleyebilecekler. Pollen’deki amacımız, bir grup farklı topluluğun kendi yatırımlarının kontrolünü ele geçirmesini ve bu duyguyu başkalarıyla aynı anda paylaşabilmesini ve aynı zamanda tam bir merkeziyetsizleşme sağlamasını kolaylaştırmaktır.
Gruplar oluşturmak avantajlıdır çünkü yatırımlarınızı kendi başınıza yönetmeye çalışmak yerine, alfayı bir araya toplayan bir kullanıcı ekibiniz olduğu anlamına gelir!

PLN is our main governance token, and is the token that will be launching on December 16th [https://roco.finance/igo]. It has two main functions:

1. to allow users to actively manage a portfolio on the platform and, if they make good decisions, to earn PLN as rewards.

2. to allow passive delegators to delegate their governance tokens to the best performing traders and share PLN tokens as rewards for good decisions made.

PLN is an ARC20 [native Avalanche] token.

When Pollenators stake PLN then some will gain, others will lose, based on how their portfolios perform. PLN rewards are smaller when the market goes up for everybody and become more substantial when the market goes down. It is even possible to gain awards if your Portfolio goes down, as long as it goes down slower than the market. The Pollen DAO will mint and burn PLN to award the top Pollenators and make sure that the overall supply of PLN is deflationary in the long-term.

Our community roles are perhaps the most exciting part of the protocol!

Our traders will be able to reallocate assets held within an asset pool, with a view of that allocation being how they see the market best performing. Based on those allocations they submit to our protocol, we give traders a reputation score. This, combined with the amount of Pollen that they hold indicates how much weight their submission will hold when it comes to the final distribution of assets in the pool.

Our delegators can then log on to the protocol, and instead of wanting to play with the asset allocation themselves, they can take a look at our leaderboard, which ranks our traders based on their performance and reputation score. These users can then choose to delegate their PLN to the best traders on the platform, and will earn PLN tokens for simply doing so! This in turn then means that those traders have more Pollen behind their desired allocation, making the weight of their submission even stronger! Traders will then share a fraction of those rewards that delegators have earned for providing their Pollen!

Soon after we launch our mainnet, communities will be able to set up their own asset pools and add assets in there to their desire. Our goal at Pollen is to facilitate a bunch of different communities being able to take control of their own investments, and being able to share that feeling with others at the same time – whilst ensuring complete decentralization.
Forming groups is advantageous because it means you have a team of users collecting alpha together, rather than trying to manage your investments on your own!

Odo: Tokenomics’imize gelince, en son güncellemeyi burada görebilirsiniz.Ama lütfen yapılması gereken birkaç ince ayar olduğunu anlayın ve bunlar yakında açıklanacak 🙂

As for our Tokenomics, you can see the most recent iteration here:

But please understand that there are a few tweaks that need to be made, and those will be revealed soon 🙂

kriptopiggy: Cevaplarınız için ikinize de çok teşekkür ederiz. Şimdi sırada topluluk sorularımız var. İstediğiniz kadar soru cevaplayabilirsiniz ama unutmayın sadece ilk 5 soru ödüllendirilecek bu yüzden soruları dikkatle seçmeniz gerektiğini hatırlatıyorum. 😉

Thank you both now we will move on to the community questions, you are free to answer as much as you want but remember that the only first 5 questions that you answered will be rewarded, so I say choose carefully 😉

Odo: Hadi yapalım!

Lets do it!

kriptopiggy: Sorularınız için teşekkür ederiz. Hazırsanız başlayabiliriz 🤗

Thank you everyone for your questions. You can start whenever you are ready🤗 

Odo: Vay canına! Ne kadar çok soru var, biraz düşünmeme izin verin 😄

Woah! That is a lot of questions, let me take a look through and answer some 😄

Fudmen: Neden avalanche, bsc değil?

Why choice avalanche? Not bsc?

Odo: ETH gaz ücretlerinin, topluluğumuzun protokolü etkin bir şekilde kullanması için çok yüksek olacağı ortaya çıktığında, alternatif ağlar aramaya karar verdik. Eminim birçoğunuz Avalanche ağının son zamanlarda çok fazla aktivitenin bu tarafa kaymasıyla birlikte bir patlama yaşadığının farkındasınızdır. Bu nokta, merkeziyetsiz bir zincir oldukları gerçeğiyle birleşince, bizim için BSC yerine Avalanche en mantıklısı oldu 😄

When it became apparent that ETH gas fees were going to simply be too high for our community to use the protocol effectively, we decided to look for alternative networks. I’m sure many of you will be aware that the Avalanche network is booming recently, with a lot activity moving over to that side of things. This point, combined with the fact that they are a decentralised chain, whilst BSC is not, made the most sense for us to launch on 😄

Onur Kadir: Pek çok Defi projesinin, mevcut DeFi sorunlarını ele almak için net bir planı olmayan, DeFi odaklı platformlar olduğunu iddia etmesi oldukça talihsiz bir durumdur. Pollen’in mevcut Defi’si hangi sorunları çözecek?

It is quite unfortunate that many Defi projects claim to be DeFi-focused platforms, with no clear plan to address current DeFi problems. Which problems of Polen’s current Defi will solve?

Maarten Ectors: Çözmek istediğimiz en büyük problemler: DeFi’yi eğlenceli, kolay ve ucuz hale getirmek. Ek olarak, bireysel yatırımcıları bir kolektif olarak çoğunluğu kaybetmek yerine piyasayı yenebilmeleri için eğitmeye yardımcı olmak istiyoruz. Son olarak, yüksek varlık yöneticisi ücretleri gerektirmeyen varlık havuzları oluşturarak varlık yönetimi pazarını bozmak istiyoruz.

The biggest problems we want to solve are: make DeFi fun, easy and cheap. Additionally we want to help educate individual investors so as a collective they can beat the market instead of the majority losing. Finally we want to disrupt the asset management marketplace by creating asset pools which do not require high asset manager fees.

Mars Crypto Community: Bazı projeler, kripto ile henüz tanışmamış çok daha büyük bir kitleyi etkilemek için yarışıyor ve aynı zamanda kripto içindeki izleyicileri hedef alan etkinlikler düzenliyor. Bu kitlenin endişelerini gidermek ve projenizin uzun vadeli gelir fırsatlarını açıklamak için bir eylem planınız var mı?

Some projects are racing to influence a much larger audience that is not yet acquainted with crypto, as well as holding events targeting the audience within crypto. Do you have an action plan to address the concerns of this crypto-skeptical audience and explain the long-term revenue opportunities of your project?

Odo: Platformumuzu mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmek istiyoruz. Buna, kripto hakkında çok az veya hiçbir şey bilmeyen kullanıcıların oylama güçlerini daha deneyimli tüccarlara devredebilecekleri, yani herhangi bir şey yapma konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan iyi getiri elde ettiklerine güvenebilecekleri anlamına gelen bir aracın uygulanmasıyla izin veriyoruz. kararlardan. Bir acemi için daha kolay olamazdı! Kripto dünyasına henüz adım atmamış kişilerin endişelerini anlıyoruz, ancak bu alanda tamamen yeni olanlara mümkün olan en iyi katılım platformunu sağladığımızdan emin olmak için topluluğumuz içinde eğitim araçları oluşturacak ve barındıracağız.

We want to make our platform as accessible as possible. We allow this by the implementation of a tool that means users who know little to nothing about crypto, can simply just delegate their voting power to more experienced traders, meaning they can trust that they are earning good returns whilst not having to worry about making any of the decisions. It couldn’t be easier for a newbie!

We understand the concerns amongst people who have not yet dipped their toes into the world of crypto, but we will be creating and hosting educational tools within our community, to ensure that we provide the best possible onboarding platform to those completely new to the space.

Innova Vention: Bize Biraz Yaklaşımınızdan Bahsedin

IDO

CEX Listesi

DEX Listesi

IDO’ya katılmakla ilgileniyorum Mümkün mü?

Tell Us little bit About Your Upcoming

IDO
CEX Listing
DEX Listing

Im Interested to join IDO It’s Possible?

Odo: Şu anda https://roco.finance/igo üzerinde bir IDO çalıştırıyoruz.

Liste fiyatından daha ucuz olacak bir miktar Pollen tahsisi almak istiyorsanız, kontrol ettiğinizden emin olun!
CEX ve DEX listelerimize gelince, bunları henüz açıklamadık. Bununla ilgili daha fazla bilgi için sosyal medyamıza kaydolduğunuzdan emin olun.

https://t.me/pollen_dao

https://t.me/PollenDeFiTurkish

We are currently running an IDO over on https://roco.finance/igo

If you’re eager to get some Pollen allocation that will be cheaper than listing price, be sure to check it out!

As for our CEX and DEX listings, we are yet to announce those. Make sure you’re signed up to our socials for more information on that

https://t.me/pollen_dao

https://t.me/PollenDeFiTurkish

Murat: Piyasa son zamanlardaki düşüş nedeniyle istikrarsız. Pollen DeFi bu tür bir durumu nasıl yönetecek? Simgenizi ve NFT’lerinizi (varsa) nasıl başlatmayı planlıyorsunuz?

The market is unstable due to the recent market decline. How will Pollen DeFi manage this kind of situation? How do you plan to initialize your token and NFTs (if any)?

Odo: En iyi tüccarlar, bir havuzdaki varlıkların nihai tahsisine katkı söz konusu olduğunda en fazla ağırlığa sahip olanlar olacaktır. Bu tüccarlar, muhtemelen ortalama tüccardan çok daha iyi olan ayı ve boğa piyasalarından nasıl daha iyi performans göstereceklerini biliyorlar. Bu, kullanıcıları platformumuzda kalmaya, $PLN tokenlerini stake etmeye devam etmeye teşvik etmelidir, böylece düşüşte olsa bile piyasadan daha iyi performans gösterebilirler.

The best traders will be those that hold the most weight when it comes to the contribution to the final allocation of assets in a pool. These traders know how to outperform bear and bull markets, more than likely much better than the average trader. This should encourage users to remain on our platform, to keep staking $PLN tokens, so that they can outperform the market, even when it is in a bear.

kriptopiggy: Katılan herkese ve size çok teşekkür ederiz 😍🥰 Bugün burada sizi ağırlamak bizim için bir onurdu. Sizinle tekrar buluşmayı çok isteriz. Gerçekten iyi düşünülmüş bir projeniz var. Umarım kariyerinizde başarılı olursunuz.

Thank you everyone who participated and thank you too @s_odo44 @Mectors. 😍🥰 It was a please to host you here. We’d love to talk to you again. You have a really well-thought-out project. I hope you will be very successful in your career.

Odo: Bizi ağırladığınız için hem size hem de KoinSaati topluluğuna teşekkür ederiz! Sizlerle birlikte olmak bir onurdu! Telegram kanalımızda KoinSaati topluluğundan katılımcıları görmeyi umuyoruz 😄

Thank you to you both and the KoinSaati community for hosting us! It’s been an honour to connect with you all! We hope to see plenty of the KoinSaati community over in our Telegram 😄

kriptopiggy: Bu güzel günde bizimle beraber olduğun için teşekkür ederiz! Sizi burada ağırlamak büyük bir zevkti ve umarım sizin ve ekibiniz için en iyisi olur!

Thank you for being with us in this lovely day! It was a pleasure hosting you here and I hope all the best for you and your team!

Pollen DeFi hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için :

Web site: https://pollen.id/

Telegram: https://t.me/pollen_dao

Telegram TR: https://t.me/PollenDeFiTurkish

Twitter: https://twitter.com/PollenDeFi

Medium: https://pollen-defi.medium.com/

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

FED Faiz Kararını Açıkladı! Kriptopara Piyasasına Etkileri Neler Olabilir?

kriptopara

Manchester City Fan Token (CITY) ve AC Milan Fan Token (ACM) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021