in , ,

Polkadot (DOT), Terra (LUNA) ve Cardano (ADA) Teknik Analizleri I 18 Ocak 2022

kriptopara

Cardano (ADA) negatif piyasa koşullarından pozitif ayrıştı, Polkadot (DOT) karar verme aşamasında, Terra (LUNA) zirve sonrası tekrardan yükseliş trendi başlatabilecek mi? Bu üç coin için hazırladığım analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Polkadot (DOT)

55 dolar zirvesinden sonra sert düşüşler yaşamaya başlayan Polkadot (DOT), uzun bir süredir 21-25 dolar bölgesindeki majör destek üzerinde yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ediyor. 21-32 dolar aralığında gerçekleşen bu yatay hareketlerin tamamlanması ile yeni bir yön tayini gerçekleştirecek olma ihtimali ile inceleyecek olursak, öncelikle düşüş trendi içerisindeki hareketlerini izleyerek başlayabiliriz.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

26.40 dolar seviyelerindeki ara direncin kırılımı ile düşen trend direncini tekrardan test etmek isteyecek olan Polkadot (DOT), bu test sonucunda kırılım gerçekleştirmesi halinde 29.75 dolar seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Bu yükseliş trendinin devamı halinde 32-34 dolar bölgesinde bulunan majör direncin kırılımı ile yeni bir ralli başlatabilir. Düşen trend içerisindeki hareketlerine, trend direncinden olası bir reddedilme ile devam edecek olursa, 21-25 dolar bölgesindeki majör desteğin alt bandına kadar düşüşler devam edebilir.

Terra (LUNA)

2021’in son çeyreğine damgasını vuran cinlerden biri olan Terra (LUNA), 103.60 dolar seviyelerindeki zirvesinden sonra düşüş trendi oluşumu ile karşımıza çıkıyor. Hafta başından itibaren yaşanan düşüşler ile trend direncinden reddedilerek 75.50-80.90 bölgesindeki majör destek üzerinde fiyatlanıyor.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

Bu majör destek bölgesinin kırılması halinde yakın bir zaman içerisinde güçlü alımların gerçekleştiği 62.50-66.10 bölgesindeki bir alt desteğe kadar düşüşlerin devam etme olasılığı bulunuyor. Düşen trend direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 88.40 ara direncinin kırılımı ile onay alarak yeni bir zirve için yükseliş trendi başlatmak isteyebilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) SundaeSwap’ın perşembe günü ana ağını başlatacak olmasını duyurması ile piyasa şartlarından pozitif ayrışarak bütün dikkatleri üzerine çekti.

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

Bu süreç içerisinde %25 civarında bir yükseliş gerçekleştiren Cardano (ADA), 1.595 dolar seviyelerindeki direnci test ederek bu seviyelerden piyasa şartlarına ayak uydurarak geri çekilmeler başlattı. 1.480 dolar seviyelerindeki ara desteği test etmesi ile yeni bir yön tayini gerçekleştirme olasılığı da mevut. 1.480 desteğinden gerçekleşecek alımların güçlü bir şekilde fiyatları yukarı taşıması halinde 1.880 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini devam ettirebilir. Bu ara desteğin kırılımı halinde ise 1.250 dolar seviyelerindeki desteğe kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

INO

NFT Pazarı OpenSea’den Yeni Rekor

KuCoin

Frontrow ($FRR) KuCoin’de Listeleniyor: Frontrow ($FRR) Nedir?