in , ,

Polkadot (DOT) Ve Kusama (KSM) Ağlarına “Tether” Piyangosu!

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether’in (USDT) arkasındaki şirket olan Tether Operations Limited (“Tether”), bugün Polkadot ve Kusama’da planlanan lansmanını duyurdu.

Ethereum, Tron, Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol (SLP), EOS, Liquid Network, Omni ve Solana’nın ardından, Polkadot ve Kusama Tether’in çoklu blok zinciri mimari stratejisini genişleteceği bir sonraki blok zincirleri olacak. Polkadot, birden çok uygulamanın ve protokolün zincirler arası uyumluluğu için bir ortam sağlayan ölçeklenebilir bir çok zincirli ağ sunar, ancak USDT bu blok zincirinde piyasaya sürülmeden önce, stablecoin ilk olarak Polkadot’un kuzeni Kusama’da hazır olacak.

Tether

 

Mevcut planlar kapsamında Kusama, parachain lansmanından Polkadot ana ağından yaklaşık bir yıl önce yürürlüğe koyacak ve Polkadot’un üretim ortamının mümkün olduğunca başarılı ve güvenli bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlamak üzere Polkadot ekosistemindeki teknolojiler için etkin bir katma değerli test ortamı görevi görecek.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, USDT’nin Polkadot ve Kusama’ya entegrasyonunu şu sözlerle ifade etti:

Polkadot’ta USDT’yi piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz; büyüyen dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’e erişim sunuyoruz. Polkadot, dijital token ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir ve Polkadot’un gelişmekte olan DeFi ekosistemine güç verirken Tether tokeninin hazır bir şekilde alınmasını bekliyoruz. Polkadot, parachain yapısı ile önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüme kabiliyetine sahiptir. Bu büyüme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacaktır.

Polkadot’un ilk çekirdek geliştirme ekibi olan Parity Technologies’in Halkla İlişkiler Sorumlusu Peter Mauric ise şunları ifade etti:

Çok zincirli bir geleceği göz önünde bulundurarak merkeziyetsiz uygulamalar geliştiren ekipler, kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlamak için sayısız ağda çalışan yerleşik stablecoinlere giderek daha fazla sıcak bakıyor. USDT’nin Kusama ve Polkadot’ta piyasaya sürülmesi geliştiricilerin zincirler, ağlar ve topluluklar arasında sorunsuz bir şekilde güvenilir uygulamalar oluşturabilecekleri bu vizyona ulaşmada çok önemli bir adımdır.

USDT’nin Kusama ve Polkadot’ta piyasaya sürülmesi, merakla beklenen parachain lansmanına bağlı olduğundan, henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. Sürüm şu anda testnet sunum aşamasındadır. Parachain işlevi ilk olarak Rococo parachain test ağında test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Bu testler başarıyla tamamlandıktan sonra, zincir içi yönetişim yoluyla Kusama’da parachain ve slot açık arttırmalarını etkinleştirmek için bir oylama yapılacak.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Sorare

Sorare Platformundan Nasıl Para Çekilir?

Koinsaati

Ödeme Yöntemi Olarak Kripto Paralar