içinde , ,

Polkadot (DOT) Hakkında Son Gelişmeler

Veri analizi platformu olan Santiment’e göre Polkadot, son günlerde geliştirme faaliyetlerinde ters bir eğilim görüyor. Polkadot (DOT) geliştiricileri, Temmuz 2022 ve Eylül 2022 başları arasında yüksek bir dönem geçirdi. Fakat sonrasında durgunlaştı.

Yeni Gelişmeler

Bir Twitter kullanıcısı, Polkadot’un büyüyen NFT ekosistemi hakkında bir güncelleme paylaştı. Analist, bir hafta içinde Raresama.com’da 1 milyonu aşan Polkadot tabanlı GLMR’nin artan hacmini vurguladı. Yaklaşık 515’lik satışta, mevcut iki NFT koleksiyonu bu miktarı biriktirdi. Bu durum Polkadot’un NFT pazarlarında ve kullanıcılar arasındaki artan popülaritesini ortaya çıkardı.

Polkadot’u Neler Bekliyor ?

Mevcuttaki yavaşlamalara rağmen, DOT’ta son zamanlarda balinalar arasında birikimlerin artması dikkat çekti. Bir WhaleStats güncellemesi Polkadot’un, bugün en iyi 500 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olduğunu söyledi. Bu, DOT’un 7 Eylül’de 6,7 dolara düştüğünü gören bir topluluk için zamanında bir artış. Bunun üzerine altcoin, o zamandan beri yükseliş ve hızlı bir toparlanma gördü. Bu artışın arkasındaki en önemli sebeplerden biri, Polkadot’un geliştiricileri tarafından yeni bir yükseltmenin piyasaya sürülmesidir. 

Polkadot geliştiricileri, yakın zamanda Polkadot Runtime’ı v9270 olarak değiştirmek için yeni bir ağ yükseltmesi başlattı. Yükseltmenin ardından, DOT’un fiyatı karşılık verdi ve kuzeye doğru ivme kazanmaya başladı. CoinMarketCap’in yaptığı açıklamaya göre bu baskı, DOT’un haftalık kazançlarını yaklaşık %7’ye itti. Fiyatlardaki toparlanmaya rağmen, Polkadot’un grafikleri işlem hacmi için endişe verici bir model ortaya koydu.

Ağ, Ağustos 2022’de 600 milyondan fazla günlük hacim kaydetmeyi başardı. Eylül 2022’de ise trendin geç tersine döndüğünü gördü. Yalnızca son 24 saatte Polkadot, hacimde %43’lük bir düşüş kaydetti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Starbucks, Web3 Sadakat Programı ve NFT’ler için Polygon (MATIC) ile Ortaklık Kurdu!

Bitcoin (BTC) Rallisi Fake mi?