in , ,

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi

Polkadot (DOT), 32.25 dolarlık son desteğin ardından yükseliş trendini sürdürmüştü. Yükseliş trendi yeni rekor seviyelere ulaşmayı hedeflese de, DOT 40 dolarlık engelin üzerine çıkamadı. Yükselen satış baskısının ortasında bir düzeltme devam ediyor.

DOT, 40 dolardan reddedildikten sonra 36.33 dolardan el değiştiriyor. Bu noktada asıl hedef daha yüksek destek sağlamaktır. Bu arada, 35 dolarlık 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ilk ana destek. Polkadot bu bölgeden aşağı yönlü bir kırılma yaşarsa, birçok satış emri tetiklenerek mevcut satış baskısı artabilir. 100 SMA şu anda zemini 34,5 dolarda tutuyor ancak kayıpları durduracak kadar sağlam görünmüyor. Bu nedenle, günü 50 SMA altında kapatmak, düşüş ayağının 200 SMA’daki birincil desteğe kadar uzandığını görebiliriz.

DOT/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

TD Sıralı göstergesi, yakın zamanda 4 saatlik grafikte bir satış sinyali sundu. Sinyal, yeşil bir dokuz mum çubuğunda ortaya çıktı. Satış sinyali, ayılar kontrolü ele almaya hazırken yükseliş trendinin tükendiğini gösteriyor. Polkadot için yanıp sönen satış sinyallerinin çoğu doğrulanma eğilimindedir; bu nedenle, düşüş trendi hakim olmaya devam edebilir. Aynı tabloya kapsamlı bir bakış olarak, Hareketli Ortalama Yakınsama Uzaklaşmasının düşüş görünümünü doğruladığını gösteriyor. MACD durdu ve ortalama çizgiye geri dönmenin eşiğinde. Buna ilaveten, sinyal hattının altındaki MACD çaprazlaması, düzeltmenin daha uzun sürdüğüne işaret ediyor.

DOT/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

İki gün önce SuperTrend göstergesi, yatırımcılara DOT üzerinde long pozisyon almaları için bir sinyal verdi. Bu, Polkadot’un kısa vadede genel olarak yükselen bir trend içinde yaşayabileceği anlamına geliyor. Benzer şekilde, 50 SMA’nın üzerinde tutulması düşüşleri engelleyerek 40 doların üzerinde bir harekete kapı açabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

NFT Nedir? 4 Adımda Token Koleksiyonculuğu ve NFT Rehberi

Coin Bureau

Coin Bureau Açıkladı: REN “Undervalued” Bir Proje