içinde , , ,

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: DOT 25 Doları Test Edebilir

19 dolarlık seviyeden geri çekilme yaşayan Polkadot (DOT), bugün iki günlük ralliyi konsolide ediyor. Küçük geri çekilmeye rağmen, DOT 18 dolar seviyesinin üzerinde hareket ediyor ve geçen hafta kripto para piyasasında görülen düzeltme trendini atlatmış gibi görünüyor.

Polkadot (DOT), kripto tüccarlarının DeFi tokenlerini çeşitlendirmesi için bir fırsat yaratan Bitcoin’deki keskin düzeltmeye bağlanabilir. Pek çok analist, Polkadot’un Ethereum’a karşı rekabet avantajı elde edeceğini düşünürken, fiyatın önümüzdeki haftalarda daha da artacağı düşünülüyor.

Merkezi olmayan uygulama şirketi Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende Polkadot hakkında şu sözleri sarf etti:

“Ethereum’un rakipleri planlarını yaparken ve devam eden piyasa rallisinden fayda sağlarken, bu rakiplerin Ethereum’un oluşturduğu ağ etkilerinin üstesinden gelme ihtimalinin çok düşük olduğu aşikar. Bununla ilaveten Ethereum 2.0 tamamen işlevsel hale gelene kadar Polkadot, Cosmos ve Near projeleri anlamlı bir pazar payı elde etmek için iyi bir konuma sahip olduğunu düşünüyorum.”

DOT/USD: Boğalar Yükselişe Hazırlanıyor

Polkadot

Kaynak: FXSTREET

En çok işlem gören 50 kripto para varlığı arasında 4. sıraya yükselen Polkadot, fiyatın Cumartesi günü erken saatlerde dört saatlik grafikte simetrik üçgen kırılmayı onaylamasının ardından yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. DOT Fiyatı, dört saatlik çubuklarda tüm ana basit hareketli ortalamaların (SMA) üzerinde işlem görmeye devam ederken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş bölgesinde iyi pozisyonda duruyor ve her ikisi de ileride daha fazla kazanım olduğunu bizlere gösteriyor.

21 Ocak tarihinde en yüksek seviyesi olan 19.40 doların üzerinde yeni bir rekor test edilirse 25 doların üzerindeki ölçülen hedef gerçekleşecek gibi görünüyor. 20 dolar seviyesi bu ralliyi tetikleyebilir. Alternatif olarak, destek bölgesi 17,59 dolara kadar geri çekilmeyi sınırlayabilir. Son olarak, 17 dolarlık bölgenin etrafındaki şiddetli desteğin altında bir kırılma tehlikesi yaşanabilir. Bu seviye, 21 ve 50-SMA’ların birleşimidir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Proje

Büyük Borsalarda Listelenmeden Önce Değer Ve İlgi Gören Yeni Projeler

Bitcoin

Bitcoin Piyasadaki Hakimiyetini Kaybetmeye mi Başladı?