in , ,

Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

kriptopara

13 Aralık 2021 tarihine ait Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

14-15 Aralık’taki FED faiz kararından önce piyasadaki gerginlik sürerken dolar endeksinde başlayan yükseliş Bitcoin tarafında yeniden olumsuz yansımaya başladı. Haftalık kapanış seviyesinin $50.048 olduğu BTC’de düşen trend henüz kırılabilmiş değil. Önümüzdeki 1 hafta boyunca yatay olarak gidişini sürdürebilirse bu seviyelerde düşen trendi kıracak olan BTC için önemli destek seviyesi şu an kısa vadeli olarak $46.938 olarak öne çıkıyor.

Polkadot (DOT)

Kanal içindeki düşüşünü sürdüren DOT için akümülasyon başlamış görünmekte. BTC ile beraber yatay hareketini sürdüren DOT için kanal orta bandında bulunan $26,05 seviyesi önemli bir destek olarak öne çıkmakta.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

Kanal üst bandındaki gidişatını sürdürmesi halinde düşüş sürse bile $23,24 üzerinde kalması kanal bandının yukarı kırılabilmesi için önem taşıyor. Bitcoin’deki yatay hareket sürmeye devam ederse DOT için $29 dolar seviyesi yukarı kırılım için önemli direnç olacaktır. $29 Dolar üzerindeki formasyon hedefi $39 dolar seviyesini işaret etmekte.

Chainlink (LINK)

Bitcoin’deki yatay gidişatın etkilediği coin’lerden olan Link’te 31 Aralık tarihine kadar önemli gelişmeler beklenmekte. Büyüklük olarak 11. sırada olan Bitflayer’da listelenmesi beklenen Link ayın kalanında Sol ekosistemi ile de entegrasyonunu tamamlayacak.

Chainlink (LINK)
Chainlink (LINK) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

Teknik olarak kanal üst bandından daha önce ret yiyen Link tekrar desteğe doğru hareketini başlattı. $17,78 de bulunan önemli desteğinin korunması halinde yükseliş ümidini koruyacak link için yatay hareketin sürmesi halinde $19 üzerinde hacimlenme artacaktır. Kanal formasyonu hedefi olarak $26 dolar en önemli seviye olarak öne çıkıyor. $17,78 in aşağı kırılımı halinde ise düşüş $15,25 seviyesine kadar devam edebilir.

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk’ın uzun süredir sessizliğini koruması üzerine uzun süredir düşüşünü sürdüren Dogecoin için çok çok önemli bir destek seviyesi ikinci kez test edilmekte. Daha önce 22 Nisan – 21 Haziran – 20 Temmuz da test edilen destek seviyesinin tekrar test edilmesi ve kırılmaması halinde Doge için yükseliş ümidi oluşacaktır.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

4 Aralıkta yapılan ilk testin ardından bugün itibariyle yapılan ikinci testle birlikte ikili dip oluşacak Doge için $0,1591 seviyesi korunması halinde ilk hedef $0,178 ikinci hedef ise $0,1838 olacaktır. Bu seviyede kanal üst bandı yukarı doğru kırıldığı için hacimlenme artacak ve $0,227 seviyesi hedeflenecektir. $0,1598 altında düşüş $0,11 ve $0,10 seviyelerine kadar devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Bitcoin ATM’leri Helsinki ve Finlandiya’nın Her Köşesini Devralıyor

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 13.12.21