in ,

Polkadot Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

Bu yazımda sizlere Polkadot cüzdan oluşturmayı görsellerle anlatacağım. İlk olarak yapmanız gereken polkadot.js olarak tarayıcınızdan arama yapmak. Ardından karşınıza çıkan ekrandan extension bölümüne gireceksiniz.

Image

Seçiminizi yaptıktan sonra size indirmek istediğiniz tarayıcıyı soracaktır. Kullandığınız tarayıcıya göre seçim yapacaksınız.

Image

İndirme işleminiz sona erdiğinde zaten tarayıcınızın eklenti bölümünde Polkadot logosu göreceksiniz. Logonun üzerine tıklayıp + yazan yere tıklayarak yeni cüzdan açabilirsiniz.

Image

Bir sonraki aşamada ise size cüzdanın seed kelimelerini verecektir. Bunu saklamanız gerekmektedir. Dijital olmayan ortamda saklamanız güvenlik açısından daha doğru olacaktır. Seed kelimelerini kaydettim, bölmesini işaretleyerek bir sonraki adıma geçeceksiniz.

Image

Bu aşamada ise hangi cüzdanı kuracağınızı belirlemelisiniz. Cüzdanı seçip, isim verip daha sonra ise şifre belirlemeniz gerekmekte. Şifrenizi de not almayı unutmayın.

Image

Image

Son olarak add account butonuna tıklayarak cüzdanınızı oluşturmuş olacaksınız.

Kaynak: Estamina Twitter

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, Balina

Balinalar Bitcoin Ağına Hakim mi?

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 6 Eylül 2021