içinde

Plethori, Metaverse ETF Planını Duyurdu

Metaverse kavramının yaygınlaşmasıyla yeni bir çağa adım atıyoruz. Teknoloji ve oyun endüstrisindeki yaşanan gelişmeler, kelimenin tam anlamıyla yepyeni bir dünya ortaya çıkarıyor. Bu yeni dünya; bireylerin ve işletmelerin etkileşimde bulunduğu, oyun oynadığı, işlem yaptığı ve geliştiği dijital bir dünyayı içeriyor.

Bu temel paradigma değişikliğini kabul eden Plethori, ürün yelpazesinde yer alacak olan bir sonraki ETF’nin, gelişen metaverse endüstrisine odaklanacağını duyurdu. METF’leri (Metaverse ETF’leri), arenada en önde yer alan oyunculara bağlı bir dizi yerel token’i içerecek ve yatırımcılara düşük riskli, düşük maliyetli ve anında çeşitlendirilmiş güçlü metaverse kriptopara portföyü sunacak. Bu durum, her trader için önemli bir avantajı ifade ediyor.

METF, Plethori’nin diğer tüm ETF serilerinde olduğu gibi sektördeki diğer endeks ürünlerine göre belirgin avantajlar sağlıyor. Plethori, sadece bir sektörün büyümesini izleyen temel endeks fonları sağlayıcısı değil; bundan çok daha fazlasıdır.

Plethori, “gerçek ETF’ler” sunan tek ve tek kripto projesidir. Bununla birlikte; bir işlem defteri exchange’inde alınıp satılabilen tokenize fonlara sahiptir.

Proje seçimi süreci, Plethori’nin katı sınıflandırma kriterlerine dayalı olacak ve aşağıdaki kategorilerde yer alan üyeleri içerecektir:

  • Sanal Dünyalar: Kullanıcıların ve işletmelerin; keşfetmesini, oluşturmasını, sosyalleşmesini ve çok çeşitli farklı deneyimlere katılmasını sağlayan 2D ve 3D metaverse ortamları ve dünyaları geliştiren ve çalıştıran projelerdir.
  • Network desteği: Veri depolama, yazılım ve network yetenekleri dahil olmak üzere metaverse çerçevesine ve ekonomisine temel altyapı sağlayan projelerdir.
  • Somutluk: Metaverse’e erişmek, etkileşim kurmak veya daha fazla geliştirmek için kullanılan fiziksel teknolojilerin ve cihazların satışı ve desteğini belirtir.
  • Metaverse araçları: Metaverse’de kolaylaştırma, oluşturma, çalıştırma ve devam eden iyileştirmelere yardımcı olmaya hizmet eden geliştirme araçları, protokoller, hizmetler ve motorları içerir.
  • Ödeme Çözümleri: Dijital ödeme süreçleri ve operasyonlarını gerçekleştiren ödeme araçlarını sağlayan projeleri içerir.

Plethori

Tüm Plethori ETF’lerinde olduğu gibi, METF’nin %5’i yerel $PLE tokenlerini oluşturacaktır. Kalan %95’lik kısım ise metaverse endüstrisine önemli katkılarda bulunan popüler projelerin yerel tokenlerini oluşturacaktır.

Plethori’nin METF Whitelist’i ile birlikte tüm ayrıntılar yakında Plethori’nin ETFX sayfası aracılığıyla duyurulacaktır.

$PLE’nin, Plethori ETF’lerinin her birine dahil edilmesi, token arzı üzerinde sürekli bir deflasyonist baskı oluşturur. Ayrıca; Plethori’nin açık piyasada yer alan akıllı sözleşmeleri tarafından %5’lik her bir $PLE satın alımında token fiyatı üzerinde yukarı yönlü keskin bir kuvvet oluşur.

$PLE, kendi ETF’sini oluşturma ve whitelist’e alma yeteneği de dahil olmak üzere belirli işlevlere erişim için protokol dahilindeki kullanıcılar için gereklidir. Ayrıca; $PLE tokeni tutmak Plethori’nin ETFX ücretlerinde dikkate değer indirimler sağlar.

Kaynak: medium.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

metaverse

NFT, Metaverse ve DeFi Kullanıcılarının Sayısı Artıyor

Microsoft, Activision Blizzard’ı Satın Alıyor