içinde ,

PlanB’nin Şaşırtan Uzun Vade Bitcoin Analizi!

BTC

Ünlü analist PlanB, Bitcoin fiyatının S2F modeline göre uzun vadede nereye ulaşabileceğine dair şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

PlanB, Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) modelini yaratan eski kurumsal bir yatırımcı ve analisttir.

Analist, S2F modelinin şu anda Mart 2019 görünümüne çok benzediğini ve o zaman BTC’nin 4.000 doların altında işlem gördüğünü söyledi. PlanB S2F modeline göre BTC için, Mart 2019’da 2020 halving döneminden sonrası için 55.000 dolarlık bir tahminde bulunmuştu. Çoğunluk bu fikrin çılgınca olduğu konusunda tepki göstermişti.

PlanB’nin analizine göre, S2F modeli (3 yıllık yeni verilere dayanarak) 2024 halving döneminden sonra Bitcoin (BTC) fiyatı için 500.000 doları gösteriyor.

Bitcoin PlanB’nin tahmininde yer aldığı gibi 2020 halving döneminden sonra yükseliş gösterdi. Bitcoin için bir sonraki halving dönemi Mart 2024’te. Analist, 2024’te gerçekleşecek olan halving sonrası yatırımcıların Bitcoin’in altın ve gayrimenkulden daha kıt olacağını fark edeceklerini dile getiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Portekiz, Bitcoin Vergisine Şimdilik Hayır Dedi

DXY’deki Gevşeme Bitcoin Toparlamasını Tetikler mi?