içinde

Piyasadaki Olumsuz Havanın Spor Sektöründeki Sponsorluklar Üzerindeki Etkisi

2020 yılının başından bu yana pek çok kripto para projesi, NFT projeleri, borsalar bilinilirliklerini artırmak için çeşitli spor takımlarıyla, sporcularla sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Belirli bir kripto markasının yüzü haline gelen sporcular, stadyum isim hakları anlaşmaları imzalayan takımlar veya ligler ile ortaklık kuran projeler olsun, spor ve kripto arasındaki ilişki giderek derinleşiyor.

Örnek vermek gerekirse Tom Brady, Stephen Curry gibi sporun süperstarları FTX’in yüzleri haline geldi. Lionel Messi ise geçtiğimiz günlerde Socios’un global marka elçisi olmuştu.

Sporcular, takımlar, ligler hem sponsorluk anlaşmalarından gelen gelirden hem de kriptonun “paranın geleceği” olduğunu düşünerek bu durumdan oldukça memnundu.

Crypto.com, kasım ayında Los Angeles’taki Staples Center’ın isim haklarını devralmak için 700 milyon dolar değerinde 20 yıllık bir anlaşma imzaladı. Şirket ayrıca geçtiğimiz yıl UFC ile 175 milyon dolar değerinde 10 yıllık bir anlaşma, Formula 1 ile 100 milyon dolar değerinde 5 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Geçtiğimiz ekim ayında Coinbase, NBA, WNBA ve NBA G League liglerinin özel kripto borsası olmak için çok yıllı bir anlaşma imzaladı. OKX borsası Manchester City ile mart ayında kulübün resmi kripto para borsası ortağı olmak için çok yıllı bir anlaşma imzalamıştı. Buna ek olarak OKX, F1 takımlarından McLaren Racing ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı.

Kripto piyasasındaki durgunluk, ardından Terra’nın (LUNA) çöküşüyle piyasadaki olumsuz tablo, bu tür yeni anlaşmaların önünü kesti. Yapılan eski anlaşmalar da sorgulanır hale geldi. Ancak kripto piyasasının tekrar düzelmesi halinde bu anlaşmalara yenilerinin ekleneceği tahmin ediliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Trust Wallet: Yanlış Public Adrese Gönderilen Varlığı Geri Almak

Czech Women Internet dating – Making Your Time frame a Success