in ,

Piyasa Yükselirken Bitcoin, Ethereum ve Ripple İçin Teknik Göstergeler Ne Diyor?

Son bir haftadır gerçekleştirdiği düzenli yükselişler ile 33,900 USD direncine kadar gelen Bitcoin (BTC), bugün açılışı ile birlikte yükselişlerini devam ettirdi ve haftaya da %10 üzerinde bir artış göstererek başlangıç yaptı.

Çok kısa bir süre içerisinde 37,200 direncini de kırmayı başaran Bitcoin için Amazon’un kriptoparalar piyasasına giriş yapacağı haberinin yayılması bu ani ve sert yükselişin sebebi olarak gösterilebilir. ABD’nin en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon’un, işlemlerinde Bitcoin kullanabilme imkanı sunacağı şeklindeki haberler pozitif bir ivme yarattı.

Bitcoin

Ancak, daha önceki analizlerimizde bahsettiğimiz Eylül-Ekim 2020 döneminden başlayarak, fiyatları 64,000 USD seviyelerine kadar taşıyan yükselen trend desteğinin altında olmamız ve bu yükselişin trend direncinden dönmüş olması ve Çarşamba günü FED tarafından açıklanacak olan faiz oranları, yükseliş için biraz mola vermemize sebep olabilir. Trend içerisine dönüşün gerçekleşmesi halinde 41,300 USD seviyelerindeki dirence kadar yükselişler devam edebilir. Aşağı yönlü olarak ise 37,200 USD ve 33,900 USD dirençleri artık destek olarak çalışmaya başlayacaktır.

Ethereum (ETH)

Piyasa geneli ve Bitcoin (BTC) üzerinde oluşan pozitif havanın etkisi ile haftaya %10 üzerinde bir yükseliş ile giriş yapan Ethereum 2,380 USD seviyelerindeki direnç noktasından dönüş yaşadı.

Çarşamba günü gerçekleşecek olan FED toplantısı öncesi, klasikleşen yatay bir seyir izleyebiliriz. 2,160 USD seviyelerindeki destek bu süreç içerisinde test edilebilir. 2,160 USD desteğinin kırılımı halinde 2,040 USD seviyelerine kadar düşüş devam edebilir. 2,380 USD direncinin kırılımı halinde ise 2,570 USD seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz.

 

Ripple (XRP)

Düşen trend kırılımı ile bir önceki yüksek tepe olan 0.65 USD seviyesine kadar yükselen Ripple (XRP) bu seviyeler üzerinde yeni bir tepe oluşturma çalışması içerisinde görünüyor.

 

Yeni bir yüksek tepe oluşması halinde 0.70 USD seviyelerindeki dirence kadar yükselişi devam edebilir. Bu direnç seviyesi aynı zamanda ikili dip formasyonunun da boyun çizgisi olarak görev yapıyor. 0.65 USD altında kapanışlar gelmesi halinde ise 0.59 USD seviyelerine kadar bir düşüş hareketi gerçekleşebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin, Tether, Kripto para

Tether Yöneticilerine Dolandırıcılık Soruşturması

Valencia

Valencia FAN Token Yarın Satışa Çıkıyor: $VCF Token Nasıl Satın Alınır?