in , , ,

Piyasa Durgunken Solana %10’luk Artış Gösterdi

Kripto para piyasasında BTC, ETH ve BNB durgun seyrederken Solana (SOL) %10’luk bir artışla diğer hepsinden daha iyi bir performans gösterdi.

Son birkaç gündeki ciddi volatil hareketlerden sonra, kripto para piyasasının çoğu son 24 saat içinde alışılmadık şekilde sakin seyretti. Bitcoin $36,000 USD civarında işlem görürken, Ethereum $2,800 USD altında sabit duruyor ve BNB $400 USD’yi aşmak için mücadele veriyor.

Bitcoin (BTC) $36,000 Seviyesinde Sakin Duruyor

Son birkaç gün, lider kripto para birimi için o kadar da iyi gitmedi. Aslında, Bitcoin Perşembe günü yine $40.000 USD’ye yaklaşıyordu, ancak geçtiğimiz ay da birkaç kez olduğu gibi bunu aşmayı başaramadı. Elon Musk’ın başka bir tweet’i ciddi volatiliteye neden oldu ve BTC’yi birkaç bin dolar aşağı gitti. Son durumda ise, bildiğiniz gibi dün, lider kripto para birimi $35,000 USD’nin çok altına düşmeye devam ettiğinde kötüleşti.

O zamandan beri, kayıplarını bir miktar geri kazanmayı başardı ve neredeyse $37,000 USD’lik gün içi en yüksek seviyesine yükseldi. Ancak, sonrasında düşüş yaşadı ve şu anda $36,000 USD’nin biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa değeri ise hala 700 milyar doların altındayken, dominance daha da düşerek %40’ın altına geriledi.

Solana Hariç Altcoinler Sabit

Genellikle Bitcoin’e nazaran çok daha volatil hareketler sergileyen altcoinler de dünden bu yana biraz durgun. Ethereum birkaç gün önce $2,500 USD’nin altına düştü ancak kayıpların çoğunu geri kazandı ve hatta dün $2,800 USD’ye yaklaştı. Ancak, bu çizgiyi aşamadı ve şu anda $2.750 USD’de duruyor.

solana

Binance Coin (BNB) de geçen hafta sert bir şekilde dalgalandı ve $370 USD’nin altındaki en düşük seviye ile $420 USD’nin üzerindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Bununla birlikte, BNB dünden bu yana hafifçe geri çekildi ve 400 doların üstünde kalmaya çalışıyor.

Cardano (ADA),Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Polkadot (DOT) küçük kazançlar getirirken, UNI, ICP, BCH ve LINK’te biraz kırmızı görünüm hakim.

Dogecoin

Solana’nın büyük altcoinler arasında en etkileyici performans gösterdiğini belirtmekte fayda var. SOL dünden bu yana neredeyse %10 artarak 43 doların üzerine çıktı.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinler bile sakin seyrediyor. Tezos en çok kazndıran oldu (%12) ve $4 USD’ye yaklaştı, onu Nexo (%8), Polygon (%6), Fantom (%6) ve Algorand (%5) takip ediyor. Buna karşılık, LEO (-5%), Klaytn (-4%), VeChain (-4%) ve SushiSwap (-3%) ise bir günde en fazla değeri kaybetti.

Sonuç olarak, kripto para piyasa değeri $1.650 trilyon USD  civarında kaldı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Automata Network

Automata Network (ATA) Nedir?

Bitcoin

Kriptopara Piyasası Neden Düşüyor?