in ,

Piyasa Değerine Göre İlk 15 Ethereum Layer-2 Coin Listesi

Arbitrum’un yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte, Layer-2 proje ortamı büyük ölçüde değişti. Bu yazımızda, piyasa değerlerine göre sıralanmış Ethereum Layer-2 kripto varlıklarının güncellenmiş listesine göz atacağız. 

Layer-2 bir ölçekleme çözümüdür. Layer-2’ler işlemlerin zincir dışında gerçekleştirilip bu işlemlerin verilerini ana ağ üzerinde yayınlama mantığına dayanır. 

Ethereum Layer-2 genel piyasa değeri 10.9 milyar dolar civarındayken piyasanın 30 günlük işlem hacmi 14.8 milyar dolar seviyesinde yer aldı. 

Listenin ilk sırasında 6.08 milyar dolar piyasa değeri ile listenin ilk sırasında Polygon (MATIC) yer aldı. Yeni nesil Layer-2 protokolü olan Arbitrum ikinci sırada bulunurken piyasa değeri 1.27 milyar dolar seviyesinde kaldı. 

Listenin ilk beşinin geri kalanında ise 743 milyon dolar ile Optimism, 619 milyon dolar ile ImmutableX ve 578 milyon dolar ile Synthetix yer aldı. Listede yer alan diğer 10 kripto para birimi ve piyasa değerleri ise şöyle: 

  • Loopring (LRC) 270 milyon dolar
  • dYdX 263 milyon dolar
  • 0x Protocol (ZRX) 112 milyon dolar 
  • SKALE (SKL) 112 milyon dolar
  • Livepeer (LPT) 110 milyon dolar
  • Cartesi (CTSI) 92.4 milyon dolar
  • Celer Network (CELR) 85.7 milyon dolar
  • MetisDAO (METIS) 83.1 milyon dolar
  • Hermez Network (HEZ) 79.4 milyon dolar
  • OMG Network (OMG) 77.2 milyon dolar

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

Kripto Para İşlemlerinde Kullanabileceğiniz Tool’lar

Binance

Piyasa Değerine Göre En İyi 15 Binance Launchpool Projesi