içinde ,

Piyasa Değeri Sıralamasına Göre İlk 5 Fan Token’in Analizi

Fan Token

Taraftarlar fan token alarak hem bir yatırım yapmış oluyor hem de takımlarıyla ilgili konularda oy hakkı kazanıp söz sahibi olabiliyor. Bu sebeple fan token’ler her geçen gün popülerliğini artırıyor. Spor endüstrisinin gelişme dönemini yaşadığı bugünlerde piyasa değerine göre ilk 5 sıradaki fan tokenlerin analizini sizlerle paylaşmak istedim.

Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)

Toplam arzı 20,000,000 olarak belirlenen PSG Token, Socios.com ile Paris Saint-Germain futbol kulübünün ortaklık anlaşması sonucu çıkarıldı. Şu anda 100,000,000 USD’nin üzerinde piyasa değerine sahip olan PSG 35.52 USD’den işlem görüyor. Yakın zamanda Lionel Messi transferinin bir kısmının da PSG Token ile ödenecek olması bir hayli çarpıcı etki yaratmıştı.

Socios.com on Twitter: "Get the official $PSG Fan Token on the Socios App 🙌! 🔜 Big Fan Rewards $CHZ… "

Öte yandan fiyat şu anda zirvenin %50 gerisinde seyrediyor. Paris Saint-Germain’in transfer döneminde işlem hacminde rekorlar kıran PSG Token’de, ilerleyen zamanlarda futbol kulübünün başarısı ve gelişmeleri ile ilgili olarak kısa süreli fiyat artışları ve yeni ATH noktaları görmek mümkün.

Barcelona Fan Token (BAR)

Toplam arzı 40,000,000 olarak belirlenen BAR token, Socios.com ile Barcelona futbol kulübünün ortaklık anlaşması sonucu çıkarıldı. Şu anda 70,000,000 USD’nin üzerinde piyasa değerine sahip olan BAR 21.28 USD’den işlem görüyor. Barcelona futbol kulübü bu sene Messi’nin ayrılması ile gündemde kaldı.

Socios.com on Twitter: "🏆To celebrate the Copa del Rey Final, we're rewarding $BAR Token holders with the ultimate fan pack. - 2020/21 Match Edition Kit - Socios x Barça Fan Shirt - $

Öte yandan Barcelona’nın flaş transferler de yapmamış olması fiyatta ciddi yükselişler görmemizi engelledi diyebiliriz. Barcelona bu sene çok iddialı görünmese de yıl içindeki olası başarılarının fiyatı elbette etkileyeceğini düşünüyorum. Son olarak BAR Token şu anda ATH noktası olan 72.55 USD’nin bir hayli uzağında bulunuyor.

Galatasaray Fan Token (GAL)

Galatasaray Fan Token ise bu sıralamada 3. sırada kendine yer bulması ile Türk futbol taraftarlarının fan tokenlere olan ilgisini ortaya çıkarıyor. Yine Socios.com iş birliği ile çıkarılan GAL token toplam arzı 10,000,000 olarak belirlendi. Galatasaray’ın şampiyonlar ligine katılamaması fiyatının bu seviyelerde kalmasının bir sebebi olarak öne çıkıyor.

GAL Fan Token'dan 100 milyon TL üzeri gelir - GALATASARAY.ORG

Şampiyonlar liginde göstereceği başarı ile yabancıların da ilgisini çekme başarısını şimdilik yitirmiş görünüyor. Perşembe günü UEFA Avrupa liginde oynayacağı maç sonrası olumlu bir sonuç alındığı takdirde bunun fiyata az da olsa etki edeceğini düşünüyorum. Son olarak GAL Token’in ATH noktası ise 33.63 USD olarak göze çarpıyor.

AC Milan Fan Token (ACM)

Listeye 4.sıradan giren ve yine Socios.com ve AC Milan futbol kulübü iş birliği ile çıkartılan ACM Token’in toplam arzı 20,000,000 olarak göze çarpıyor. Şu anki fiyatı 8.85 USD olan ACM Token 17.5 Milyon USD piyasa değeri ile öne çıkıyor. Bu sene şampiyonlar ligine gidecek olan Milan olası başarı senaryolarında yatırımcılarının sayısını arttırabilir. Geçen sene ligi ikinci sırada Juventus’un önünde bitirmesiyle ilgiyi üzerine çekmişti. Bu sene de bu başarıyı devam ettirmesi halinde fiyatında yukarı yönlü bir oynama olabilir.

ACM nedir? (AC milan fan token) | CoinKritik

Juventus Fan Token (JUV)

Listenin son sırasında JUV yer alıyor. Yine Socios.com iş birliği ile çıkartılan JUV Token’in toplam arzı 20,000,000 olarak göze çarpıyor. 37.83 USD olan ATH noktasından bir hayli uzakta olan JUV, 17.2 Milyon USD piyasa değerine sahip. Ronaldo’lu Juventus her sene olduğu gibi bu senede şampiyonlar liginin favorilerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu konuda bir başarı olduğu takdirde muhakkak fiyata da yansıyacaktır.

JuventusFC در توییتر "Are @juventusfcen Fan Token holders ready for 2021? Join thousands who own the official $JUV fan tokens! Get started: https://t.co/S3nc96o7PY Powered by @socios x @Chiliz #bemorethanafan $JUV ⚡️ $CHZ…

Son olarak fan token yatırımcıları daha çok kripto dünyasında yeni olan ve trende göre hareket eden bir profile sahip olduğundan piyasanın genel görünümü doğrudan fan token’lere de etki ediyor. Bunun dışında ortaya çıkan yeni gelişmeler, futbol takımının başarıları veya başarısızlıkları fiyata doğrudan etki eden faktörler olarak öne çıkıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin Neden Başarısızlık Yaşamayacak? Bölüm 1: Sansür ve İşlemlerin Durdurulması

Lithium Finance (LITH), Blockchain Araştırma Verilerinde Blitz Labs İle İşbirliği Yapacak