in ,

PitchBook, Yatırım Şirketlerine Dair Rapor Sundu

Kripto para piyasasına dair veri sunan PitchBook, yatırım şirketlerinin faaliyetlerine ilişkin rapor hazırladı. 

PitchBook’un yayınladığı rapor, kripto para sektörünün geçirdiği zor zamanlara rağmen, yatırım şirketlerinin anlaşmalara devam ettiğini söyledi. 2023’ün başından bu yana birçok yatırım gerçekleştiren bu şirketler, sektörün kripto kışında olsa bile hala canlı olduğunu kanıtladı. 

PitchBook tarafından yayınlanan ve 2023’ün ilk çeyreğine dair veriler sunan kripto raporuna göre kripto para şirketleri 353 yatırım turunda 2,6 milyar dolar fon topladı. 

Rapor, sektörün hala canlı olmasına rağmen eskisi kadar güçlü olmadığının altını çizdi. Rapordaki veriler, bir önceki çeyreğe göre anlaşma değerlerinde %11, toplam anlaşma sayısında ise %12,2’lik bir düşüş olduğunu gözler önüne serdi. 

Karışık bir değerleme eğilimi olduğunu belirten rapor, tohum turlarının 2022 yılına kıyasla bu çeyrek %33,3 oranında artış gösterdiğini söyledi. Bunun yanı sıra diğer yatırım turlarında da %209,2 oranında artış yaşandı. Erken aşama turlarının %16,7 azaldığına dikkat çeken rapor, Layer-2 çözümlerinin ise 2022’deki ivmelerini sürdürdüğünü belirtti. 

PitchBook, bunlara örnek olarak ise EVM çözümü geliştiren Scroll’ün 50 milyon dolar, Blockstream’in ise 125 milyon dolar fon topladığını gösterdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Holochain (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?

Testnet

Derivio Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?