in ,

Pi Network Borsaya Aktaramıyorum, Neden?

Pi Network, kullanıcıların yerel kripto para birimi PiCoin ile mining yapmasına izin veren mobil odaklı bir blok zincirdir. 

30 Aralık tarihinde Huobi ve bazı kripto varlık alım satım platformlarının PiCoin’i listelemesi haberinin ardından birçok yatırımcı PiCoin’leri borsalara nasıl aktaracağına dair araştırma yapmaya başladı. Pi Network, şu anda kapalı bir ağ üzerinde çalıştığı için herhangi bir borsa üzerinde listelenmesi veya bir borsaya aktarılması mümkün değildir. 

Huobi ve diğer kripto varlık platformlarının varlığı listelemesi ile ilgili Pi Network, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu ve bu platformlar ile mutabakat içerisinde olmadıklarını, hiçbir Pi yatırımcısının üçüncü taraflara şu an için güvenmemesi gerektiğini belirtti. Bu gelişmelerin ardından borsa Pi çekim işlemlerini durdurdu. 

Kapalı Ana Ağ üzerinde bulunan PiCoin için para yatırma ve çekme işlemleri henüz mevcut değil. Pi Network’ün Open Mainnet yani Açık Ana Ağ lansman tarihine kadar bu işlemlerin de gerçekleştirilmesi imkansız. 

Pi Network ekibi de Huobi ve XT tarafından gerçekleştirilen bu listeleme durumunun hiçbirine dahil olmadıklarını ve borsaların yaptığı bu işlemin Pi politikalarının ihlali anlamına geldiğini belirtti. Kapalı mainnet dönemine devam eden proje şu an için geliştirme noktasında önemli çalışmalara odaklanıyor ve henüz kimlik doğrulama adımlarının kontrolü tamamlanmadı. Ekip, yatırımcıları bu sözde listelemelerin hiçbiriyle etkileşime girmemeleri konusunda uyardı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kriptopara

2022’de Adını Sıkça Duyabileceğimiz Kripto Paralar

Teknik Analiz

Teknik Analiz: Destek & Direnç Nedir? Nasıl Çizilir?