in ,

Pi Network Hakkında Her Şey

Pi Network, kullanıcıların yerel kripto para birimi PiCoin ile mining yapmasına izin veren mobil odaklı bir blok zincirdir. 

Pi Ekibi

Pi Network 2019 yılında, Stanford PhD ve Stanford’un ilk merkeziyetsiz uygulamalar sınıfının eğitmeni Dr. Nicolas Kokkalis ve Dr. Chengdiao Fanı tarafından kurulmuştur. Kokkalis projenin Teknoloji Başkanlığı görevini yürütürken Dr.Chengdiao Fanı Ürün Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Pi Network’ün Amacı Nedir? 

Projenin misyonu, sıradan insanlar tarafından güvence altına alınan ve işletilen bir kripto para birimi ve akıllı sözleşmeler platformu oluşturmaktır. Platform aynı zamanda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir. 

Pi Network Madenciliği

Madenciliği yapılan diğer kripto varlıklarda olduğu gibi Pi Coin’de de yarılanma (halving) durumu mevcuttur. Halving’i tetikleyen ise üye sayısıdır. Halihazırdaki mevcut üye sayısı 10’un her yeni kuvvetine ulaştığında mobil madencilerin de temel kazım hızları yarıya inmiş oluyor. Böylelikle Pi Coin’in zaman içerisinde nadir elde edilen bir dijital varlık olması ve değerini artırması bekleniyor. 

Mobil şekilde yapılan PiCoin madenciliği, kazıya başladığınız andan itibaren sizlere 24 saatlik periyotlar halinde saniye başına Pi kazandırmaktadır. 3 adet 24 saatlik kazım periyodu bittiğinde ise katkıcı rolüne kavuşur ve böylece güvenlik çemberi de kurulabilir. Güvenlik çemberine proje istediği sayıda üye ekleyebilir fakat bunların yalnızca 5 tanesinden faydalanılır. Güvenlik çemberindeki her üye emel kazım hızını yani toplam kazım hızını yüzde 20 artırmış olur. 

IOS veya Android işlemcili bir telefon ile Pi Network’ü indirip kullanabilirsiniz. 

Güvenlik Çemberi Nedir? 

Pi Network uygulamasını indirip 3 kere 24 saatlik kazım işlemini tamamlarsanız sistem sizi katkıcı rolüne yükselterek koruma altına almaktadır. Güvenlik çemberine sadece davet ettiğiniz 5 kişi gelebilir. Oluşturulan güvenlik çemberi sayesinde daha fazla kazım yaparak PiCoin elde edersiniz. 

PiCoin İstatistikler

Maksimum arzı 2 milyon 941 bin 134 olan Pi’nin dolaşımda arzı bulunmamaktadır. Henüz test aşamasında olan projenin açık mainnet’e ne zaman geçeceği ise belli değildir. Proje minnet’e geçtiği zaman birçok borsa tarafından listelenecek ve arzı dolaşıma girecektir. 

Pi Network Özellikleri 

PiCoin testnet’inde yapılan işlemlerde oldukça hızlı bir blok zincir imkanı sunmaktadır. Platformun ayrıca kendine özel cüzdan uygulaması ve internet tarayıcısı hizmeti bulunmaktadır. 

Pi Coin Ne İşe Yarar? 

Pi Coin, Pi Network platformunun yerel kripto varlığıdır. Pi sayısından esinlenen girişimciler tarafından ortaya çıkan proje merkeziyetsiz network ağı ile Web3, trading ve NFT gibi birçok alanda kullanıcılarına hizmet verecektir. Ayrıca bilinen miting sistemlerinin aksine karbon salınımı ve enerji tüketimi düşük bir şekilde kazım imkanı sunmaktadır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

e-Devlet Uygulamasında Devrim Niteliğinde Yenilik!

kriptopara

Bu Altcoin Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti!