in ,

Phi Land Üzerinde Ücretsiz Arazi Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Ethereum ekosistemini eBoy sanat tarzında görselleştirerek metaverse’e aktaran Phi, Ethereum Name Service (ENS) üzerinde çalışır. 

Phi’nin iki ana bileşeni vardır: Phi Lands ve Phi Objects

  • Phi Land: ENS domainlerinden oluşturulan topraklara verilen isimdir. ENS bir metaverse adres sistemi olarak çalışabilir. (Örneğin vitalik.eth, Vitalik Buterin’in Metaverse arazi adresi olacaktır.) 
  • Phi Object: Phi Object ise çeşitli zincir üstü etkinliklere bağlı nesnelere denir. Phi nesnelerini talep etmek için yapılması gereken zincir üstü faaliyetlere örnekler ise şöyle: 
  • 1’den fazla ETH’ye sahip olmak. 
  • Uniswap’te en az bir kere token takas etmiş olmak
  • Cüzdanda bir NFT bulundurma
  • Topluluk üzerinde oy kullanma 

Bu şekilde, kullanıcının kimliğine çeşitli zincir üstü veriler bağlanabilir ve bu çeşitli nesneleri arazilerine koyarak oyuncular On-Chain Kimliklerini gösterebilirler. 

Peki Phi üzerinde ücretsiz arazi elde etmek için ne yapmalıyız? 

  • Phi evreni üzerinde ücretsiz arazi talep etmek için ENS sahibi olmalısınız. Eğer ENS sahibi iseniz “https://land.philand.xyz/“ adresine giderek cüzdanızı bağlamalı sonrasında ise ENS domaininizi kullanarak arazinizi oluşturabilirsiniz. 

  • Arazinizi oluşturduktan sonra platform üzerinde yapacak birçok görev bulabilirsiniz. Bir ENS sahibi olarak “Chess ENS” talebinde bulunabilirsiniz. 

  • Zincir etkinliğinize bağlı olarak, ekstra görevler talep edebilir, mağaza üzerinden ücretsiz veya premium ürünler satın alabilir ve sarı cüzdan simgesine tıklayarak arazinizi talep ettiğiniz öğelerle düzenleyebilirsiniz. 

  • Arazinize nesne eklemek için “Düzenle” butonunu kullanarak düzenleyebilirsiniz. Sonrasında kaydetmeyi unutmayın. 

ENS Nedir? 

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirine dayalı dağıtılmış açık ve genişletilebilir isimlendirme sistemidir. Nasıl ki Web2’de IP adreslerini kullanmamız gerekiyor, bugün de kripto ve Web3 alanında cüzdan adresi veya işlem hash değeri gibi uzun sayısal değerler kullanmak zorundasınız. Ethereum Name Service tam da bu sorunu çözmek üzere tasarlanmış bir platformdur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

EVMOS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Shell Protocol Airdrop’u Onaylandı, Nasıl Alınır?