in ,

Phala Network (PHA) Nedir? Nasıl Alınır?

Phala Network, geleneksel blok zincirlerdeki akıllı sözleşmelerin içerisindeki işlem bilgilerinden faydalanılması ve çıkarlara göre kullanılması gibi tam şeffaflığın yarattığı sorunlara çözüm üreten bir parachain projesidir. 

Phala Network’teki gizli sözleşmeler, diğer gizli sözleşmelerle serbestçe etkileşime girebilmektedir ve sözleşmeler arası birlikte çalışabilirlikten ödün vermeden güçlü gizlilik sağlamayı amaçlamaktadır. Bir Polkadot parachain’i olan Phala Network, varlıkların başka bir blok zincirde daha gizli bir şekilde kullanılabilmesi için mevcut akıllı sözleşmeler ile zincirler arası birlikte çalışabilirlik özelliğine de sahiptir. 

Phala Network Ekibi 

2018’de kurulan Phala Network’ün kurucu ortakları arasında Hang Yin, Marvin Tong, Zhe Wang ve Jun Jiang bulunmaktadır. Projenin çalışma ekibi arasında Dr. Shelven Zhou, Zoe Meckbach, Joshua Waller gibi alanında önemli ismler de bulunmaktadır. 

Phala Network Destekçileri 

Phala Network’ün yatırımcıları arasında IOSG Ventures bulunurken ortakları arasında Polkadot, Kusama, Acala, Biforst, Plasm, Moonbeam, Chainlink, Oak Network, Astar gibi önemli şirket ve projeler de yer almaktadır. 

Phala Network Özellikleri

Phala Network alanındaki çoğu projenin aksine, bulut tabanlı hesaplama programı ile güvenli bir biçimde veri depolama ve işlenmesine olanak sağlar. Projenin merkeziyetsiz olması en önemli özellikleri arasında gösterilmektedir. Gizli kontratlara sahip olan Phala Network, birçok işlemci standardıyla uyumludur. Özellikle en çok kullanılan standartlar olan Intel SGX, AMD ve SEV başta olmak üzere diğer standartlar ile de birlikte çalışabilir. 

Phala Network Avantajları 

  • Phala Network yüksek işlem hızına sahip olmasına rağmen, kullanıcılardan oldukça düşük işlem ücretleri talep eder.
  • Ağın depolama alanları, merkezi bulut hizmetlerine oranla oldukça ucuzdur. Kullanıcılar, PHA coin aracılığıyla düşük meblağlara depolama alanları kiralayabilir.
  • Kullanıcılar, verilerini yüksek güvenlik ve gizliliğe sahip akıllı sözleşmeler aracılığıyla yapar. 

PHA İstatistikleri

Phala Network’ün yerel kripto varlığı olan PHA’nın toplam arzı 1 milyar iken dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %45’ine denk gelen 453 milyon 425 bin 971’dir. PHA, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1.41 dolar seviyesini 15 Mayıs 2021’de görürken en düşük fiyat olan 0.070 dolar seviyesini ise 13 Ekim 2022’de görmüştür. 

PHA Nasıl Alınır? 

PHA nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. PHA almak isteyen kullanıcılar, Binance, KuCoin, Kraken, Uniswap, OKX ve MEXC gibi birçok popüler kripto varlık alım satım platformu üzerinde listelenen bu varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ocak Ayı İçerisinde Kilidi Açılacak Önemli Projeler | Bölüm 2

TrustFi Launchpad Tier Sistemi